Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

President väisas Professorite küla

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
President Toomas Hendrik Ilves tegi koos seltsi liikmetega külas jalutuskäigu. | FOTO: Professorite Küla Selts

Reedel, 3. augustil külastas Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves Professorite Küla Seltsi Põhja-Tallinnas Koplis.

President Toomas Hendrik Ilves istutas Professorite külasse tamme, mis sümboliseerib seltsi ideede vankumatust ning mõtete ja tegevuste juurdumist. | FOTO: Professorite Küla Selts


Seltsi juhatus andis presidendile ülevaate piirkonna tekkeloost, hetkeolukorrast ja tulevikuplaanidest. Teatas seltsi esindaja Carmen Brus.

Koos seltsi liikmetega läbi küla jalutades vaadeldi siinseid põnevaid ajaloolisi maju ning küla keskmes olevat kohalike elanike poolt armastatud Süsta parki. President tundis huvi pargi seisukorra ja tuleviku vastu, tõdedes sealjuures, et Tallinnas on väga vähe parke.

Jalutuskäigule järgnes sisukas arutelu seltsi ja piirkonna murede ning rõõmude üle. Ühiselt leiti, et üks Tallinna perspektiivikamaid mereäärseid alasid on Professorite külaga piirnev Kopli liinide kant, mis vajab lähiajal kordategemist.

President rõhutas ka eri asumiseltside vahelise koostöö olulisust, kuna see annab vajalike küsimuste lahendamiseks arvestatava ühisjõu. Koosviibimise lõpus istutas president Professorite külasse tamme, mis sümboliseerib seltsi ideede vankumatust ning mõtete ja tegevuste juurdumist.

Professorite Küla Selts on Kopli poolsaare lõpus tegutsev asumiselts, mis asutati 2011. aasta septembris.

Tagasi üles