Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Kloogarannas harjutatakse rannikureostuse likvideerimist

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Naftaga määrdunud luiged 2006. aasta märtsis Tallinna lahes. | FOTO: Toomas Huik

Mitu ametkonda ning vabatahtlike ühendused harjutavad täna Harjumaal Kloogrannas
merereostusealasel ühisõppusel «Puhas meri 2012» naftareostuse kõrvaldamist rannikult.

Õppuse stsenaariumi kohaselt jõudis täna hommikul randa hinnanguliselt 10 tonni keskmise viskoossusega toornaftat. Naftareostus on liikunud prognoositust kiiremini, hommikul randa jõudnud naftale tuleb lisa kell 14.

Pääste- ning politsei-ja piirivalveamet paigaldavad koostöös ja ametiabi korras rannikuvette kalda kaitseks ja nafta kogumiseks või leviku piiramiseks 400 meetrit poome. Sobivatesse kohtadesse paigutatakse skimmerid ja kogutud nafta paigutamiseks kokku pandud mahutid.

Samuti kaasatakse vabatahtlikke Eestimaa Looduse Fondist või reservpäästerühmast nafta koristamiseks. Reostus veetakse kokku ning sündmuse lõppedes annab päästetööde juht ala üle keskkonnaametile. Õppus lõpeb on orienteeruvalt kell 15.

Õppusest võtavad osa Põhja päästekeskus, Lääne päästekeskus, Põhja prefektuur, politsei-ja piirivalveameti piirivalveosakonna mereoperatsioonide büroo, keskkonnaamet, keskkonnainspektsioon, Eestimaa Looduse Fond, Keila vald ja Vabatahtlik Reservpäästerühm.

Tagasi üles