Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Valitsus andis Lennusadama lõpetamiseks raha

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Lennusadam | FOTO: Liis Treimann

Valitsus otsustas välisabi sildfinantseerimise, millega antakse raha Meremuuseumi Lennusadama ehitustööde lõpetamiseks.

Korraldusega lubatakse rahandusministeeriumil kasutada riigieelarve vaba raha summas 187 722 eurot, et rahastada ajutiselt Lennusadama arenduse teist etappi. Lennusadama arendamist tänapäevaseks muuseum-külastuskompleksiks rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Kultuuriministeerium taotles esialgu sildfinantseerimiseks 500 000 eurot. Kuna projekti riigihankes tuvastati võimalikud nõuetele mittevastavad kulud summas 274 040,47 eurot (toetuse osa) ja sildfinantseerimist antakse üksnes nõuetele vastavate projekti kulude tegemiseks, siis eraldatakse projektile taotletust vähem raha.

Projekti eesmärk on arendada Lennusadamast kaasaegne ja terviklik merenduse ja tehnikaajaloo muuseum-külastuskompleks. Selleks luuakse atraktiivne ja elamuslik museaalne keskkond, mis pakub võimalust omandada uusi teadmisi, osaleda põnevates muuseumiprogrammides ja kultuuriüritustel ning veeta kvaliteetselt vaba aega ajaloolise mereväebaasi miljöös kauni ümbrusega Tallinna rannaalal.

Tagasi üles