Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Keskerakond hoiab Tallinnas vapralt edumaad

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Kuigi ka Tallinnas kasvab sotsiaaldemokraatide populaarsus, tuleb see kõigi ülejäänud suuremate erakondade arvelt ning vahe Keskerakonna ja Reformierakonna vahel pole vähenenud.

2010. aastal toetas Keskerakonda 32 protsenti valimisealistest pealinna sisse kirjutatud mitte-eestlastest Eesti kodanikest ning aasta hiljem kaks protsendipunkti vähem, selgub TNS Emori aastakeskmiste võrdlusest.

Kuid neist enam on vähenenud Tallinnas sama ajaga Reformierakonna toetus – 29-lt 26-le protsendile.

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) toetus kahanes samal ajal protsendipunkti võrra 18ni. Sotsiaaldemokraadid kasvatasid enda toetuse aastaga 11 protsendi pealt IRLiga võrdseks.

Kui võrrelda omavahel 2011. aasta teise poolaasta keskmisi, siis on sotside oma tõusnud lausa 20 protsendini, kuid see ei ole vähendanud Keskerakonna toetust – protsendipunkti on pidanud loovutama nii Reformierakond kui IRL.

TNS Emori arvutustes on arvestatud vaid valimisealiste kodanike eelistusi ning lõppnumbritest on välja jäetud isikud, kel vastamisel parteiline eelistus puudus.

Tagasi üles