Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Allveelaev Lembit jõuab varsti kaldale

Täiendatud kell 8.50! Laeva väljatõmbamine lükkub pärastlõunasse!

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Alates keskööst, kui Lennusadamas algasid ettevalmistused allveelaeva Lembit kaldale vintsimiseks, toimus sadamas tõeline rahvaste rändamine.


Kuna väljas on küllaltki jahe ja suurt midagi vaadata pole, siis inimesed tulevad, ootavad natuke aega ja kui midagi ei toimu, siis lahkuvad.

Allveelaeva alla seatakse pontoone. Kella kolme paiku öeldakse, et vähemalt tund aega läheb veel, enne kui midagi juhtuma hakkab.

Varahommikul selgub, et aega läheb esialgu kavandatust tunduvalt rohkem. Nüüd loodetakse Lembit kaldale saada kella kahe-kolme paiku pärastlõunal.

Lembit tuuakse veest välja mööda spetsiaalselt selleks otstarbeks Lennusadamasse ehitatud kaldteed ehk slippi. Slipi kogupikkus on sada meetrit ning kaldenurk 1/20.

Allveelaeva alla ning kaldtee vahele asetatakse õhkpadjad. Need on 6-8 kihilised pontoonid, mis on mõeldud laevade veeskamiseks ja ülestoomiseks. Ühe pontooni pikkus on kaheksa meetrit ja läbimõõt täispuhutult 1,5 meetrit. Laev toestatakse pontoonidele 37 m ulatuses piki allveelaeva põhjal asuvat jäika kiilu. Kokku on kasutusel 16 pontooni, korraga on laeva all keskmiselt 8-12 pontooni.

Tagasi üles