Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Linnakujundajad ei taha Tallinna Albaania kangelase kuju

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Skanderbegi kuju Kosovos Prištinas. | FOTO: wikimedia.org

Tallinna linnavalitsuse linnakujunduskomisjon ei toeta rahvusvahelise ühingu Solidest ettepanekut rajada Tallinna Albaania kangelase Skanderbegi monument.


Skanderbegi kuju Roomas. | FOTO: wikimedia.org
Skanderbegi kuju Albaanias Tiranas. | FOTO: wikimedia.org

Tallinna linnakantselei avalike suhete teenistuse toimetaja Toomas Pirn märkis, et linnakujunduskomisjon arutas 17. oktoobril toimunud koosolekul Solidesti ettepanekut Skanderbegi monumendi paigaldamiseks Tallinnasse ning otsustas ettepanekut mitte toetada.

Esmalt tuleb jäädvustada Tallinna linnale tähtsate ajalooliste isikute mälestus, kõigepealt peaks olema Tallinna linnaruumis linnaga otsest seost omavate, Eesti arengule, kunstile ja kultuurile oma elutöö panustanud isikute mälestusmärgid, põhjendas komisjon oma otsust.

Pirn märkis, et linn on võtnud eesmärgiks rajada 2008-2009 mitmeid linna ja selle ajalooga seotud küllaltki suure eelarvega ja avaliku konkursiga mälestusmärke ning enne nende projektide lõpetamist ei ole mõistlik uute mälestusmärkide rajamist algatada.

Linnakujunduskomisjon edastas oma seisukoha Tallinna linnavalitsusele, kes võtab Skanderbegi kuju saatuse osas lõpliku seisukoha.

Septembris kirjutas Solidesti (rahvusvaheline solidaarsuse assotsiatsioon Ida-Eurooa riikide arendamiseks) president Astrit Leka linnavalitsusele ja Eesti kaitseministrile kirja, milles tegi ettepaneku rajada Tallinna 15. sajandil edukalt Osmani impeeriumi laienemisplaane tõrjunud Skanderbegi kuju.

Leka põhjendas kirjas linnavalitsusele ja kaitseministrile, et Gjergj Kastrioti Skanderbeg on oma Osmanite impeeriumi vastase võitluse tulemusel pälvinud tunnustuse kui Euroopa kaitsja.

Tagasi üles