Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Pirita linnaosa ei kooskõlastanud Maxima poe ehitust

Lisatud Maxima kommentaar!

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
FOTO: K-Projekt

Aastaid rohkelt emotsioone tekitanud Maxima kaubanduskeskuse rajamine Pirita linnaossa on tänaseks jõudnud sinna, et planeeritavat poodi siiski lähiajal ei ehitata, sest linnaosavalitsus keeldus detailplaneeringut kooskõlastamast.

Tunamullu kevadel algatas Tallinna linn uue detailplaneeringu koostamise Pirita kinnistutel, kuhu võinuks kerkida Maxima XX kauplus. Detailplaneeringu koostamise eesmärk oli ärimaa sihtotstarbega krundi moodustamine ja ehitusõiguse määramine kaubandushoone ehitamiseks. Kauplust kaaluti rajada Merivälja tee äärsele kinnistule.

Pirita linnaosa vanem Tõnis Mölder selgitas, et Maxima kaubanduskeskuse rajamine on elanike seas tekitanud rohkelt erinevaid seisukohti ning seetõttu oli vaja analüüsida olukorda väga põhjalikult. «Olen olnud toetaval seisukohal, et antud piirkonda uue äripinna tekkimine on igati mõistlik mõte ning uskusin ja lootsin, et Maxima suudab teha planeeringu, mis arvestab kohalike elanike huvidega. Paraku pole suudetud mitme aasta jooksul kohalike elanikega kokkuleppele jõuda. Lisaks on täna linnaosa olukord võrreldes mõne aasta tagusega oluliselt muutunud ning esmatasandi teeninduspindasid on lähipiirkonda tekkinud hulgaliselt. Seetõttu ei pea ma täna enam põhjendatuks elamumaa muutmist ärimaaks,» teatas Mölder.

Mölder sõnas, et kohalike elanike ettepanekutega mittearvestamine on tõeline karuteene Maximale endale, sest Pirita on üsna eksklusiivne linnaosa, kus inimesed hoolivad väga neid ümbritsevast elukeskkonnast ja loodusest. «Praegu on kinnistul kehtiv detailplaneering hotelli ehitamiseks ja ma loodan, et Maxima esindajad võtavad koostöö tegemist kohalike elanikega tõsiselt ja lähiaastatel tekib võimalus sinna siiski poe rajamiseks. Ilmselgelt on pood suunatud rohkem teenindama kohalikke elanikke, kui turistidele mõeldud hotell. Paraku pole tänased Maxima poolt pakutud poelahendusprojektid lihtsalt meie linnaosasse sobilikud,» ütles linnaosavanem.

Mölder lisas, et koostöös Pirita halduskoguga leiti seetõttu ühine seisukoht, et Pirita linnaosavalitsus ei nõustu arvamuse avaldamiseks esitatud Merivälja tee 80e, Puki tee 29 ja Puki tee 31 kinnistute detailplaneeringu lahendusega, mis tähendab, et kaupluse hoone ja kõik kaubandusega seotud muud tegevused tuleb planeerida ainult ärimaa sihtotstarbega kinnistule Merivälja tee 80e.

Maxima avalike suhete juhi Katja Ljubobratetsi sõnul jätkatakse tööd Pirita Maxima kaupluse planeeringuga. «Piritale kavandatud uue Maxima XX kaupluse planeeringu ametlik menetlus on kestnud enam kui kaks aastat. Oleme kogu protsessi ja koostöösse kohalike elanike ja linnaosa valitsusega suhtunud väga tõsiselt ning kavatseme teha seda ka edaspidi. Pirita linnaosavalitsus saatis meile hiljuti otsuse, millega tehti ettepanek kaupluse pinna ja ehitusmahu vähendamiseks. Niipea kui oleme seda uut, varem mitte kõlanud ettepanekut põhjalikult läbi analüüsinud, anname oma tagasiside ka Pirita linnaosa valitsusele. Seega on linnaosa vanema Tõnis Mölderi täna välja öeldud otsus kaupluse mitterajamise kohta ennatlik ja ootamatu,» ütles Ljubobratets.

Tagasi üles