Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

GAGi põhimääruse muutmist vaidlustanud huvigrupp kaotas kohtus

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Gustav Adolfi Gümnaasiumi uus hoone peaks korda saama 1. septembriks. | FOTO: Erik Prozes

Gustav Adolfi Gümnaasiumi (GAG) laienemise vastu võitlev huvigrupp üritas kooli plaane peatada GAGi põhimääruse muutmist vaidlustades, kuid sai kohtus kaotuse osaliseks.

Kaebajad esitasid Tallinna halduskohtule kaebuse, milles palusid tühistada GAGi põhimääruse muutmise nii, et kooli asukoha aadresside loetelu täiendati aadressiga Vana-Kalamaja 9. Lisaks palusid kaebajad keelata Tallinna linnal GAGis õppekohtade arvu suurendamine ning tegevused ja toimingud, mis on seotud esimese ja teise õppeastme õppetegevuse viimisega aadressile Vana-Kalamaja 9.

Tallinna halduskohus tagastas tänavu 21. märtsil kaebuse kaebeõiguse puudumise tõttu. Selle määruse peale esitasid kaebajad Tallinna ringkonnakohtusse määruskaebuse, mis jäi aga rahuldamata. Viimase võimalusena pöördusid kaebajad riigikohtusse, kuid kõrgeim kohtuaste ei võtnud nende määruskaebust menetlusse.

Linna praeguse tegevusplaani kohaselt viiakse GAGi praegusest koolikompleksist välja esimene ja teine kooliaste ning luuakse täiendavaid õppekohti, mis kasvatab kooli peaaegu kaks korda suuremaks. Täiendav õppehoone on planeeritud Vana-Kalamaja tänavale, kuid grupp kooli vilistlasi, samuti kooliõpilaste vanemaid on sellele vastu.

Tagasi üles