Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Galerii ja video: Keskerakonna Tallinna linnapea kandidaat on Taavi Aas

Oluliselt täiendatud!

1
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Keskerakond avalikustas täna hommikul, et kohalikel valimistel on nende kandidaat Tallinna linnapea kohale praegune tegevlinnapea Taavi Aas.

Keskerakonna Tallinna nõukogu otsustas erakonna Tallinna linnapea kandidaadi kell 8 alanud koosolekul ja tegi selle teatavaks Toompeal erakonna kontori läheduses oleval vaateplatvormil.

Pressikonverentsil osales Keskerakonna esimees Jüri Ratas, kes tunnustas parteid viimase 16 aasta jooksul Tallinna juhtimises tehtud otsuste eest. Ühtlasi tegi esimees teatavaks, et partei kandidaat Tallinnas on Taavi Aas.

Ratas märkis, et Aas on kogenud ja võimekas linnajuht, kes hoiab Vana Toomase kombel silma peal kõigi pealinna elanike heal käekäigul. «Taavi Aasa kogemus ja üle 12 aasta kogemust linnajuhtimisel on asendamatud ning tal on veel palju energiat ja uusi mõtteid Eesti pealinna edasiviimiseks. Just neil põhjustel otsustas Keskerakonna Tallinna nõukogu esitada Taavi Aasa linnapeakandidaadiks,» selgitas ta.

«Me lähme kindlasti neile valimistele võitma,» ütles värske kandidaat ise. Hiljem ajakirjandusele saadetud avalduses tõi Aas välja oma saavutused, mis võiksid aidata tal valimistel hea tulemus teha.

Taavi Aasa avaldus täismahus:

«Olen linna heaks töötanud 12 aastat. Selle ajaga on kesklinna parkimisplatsist saanud Vabaduse väljak. Mahajäetud elektrijaamast on sündinud punaste vaipadega Kultuurikatel, kus Euroopa Liit peab eesistumisi. Ülemiste keerukast umbsõlmest tänapäevane Ülemiste ristmik. Ja see töö läheb edasi. Tallinn areneb. Alles kümme päeva tagasi taasavasime me Kalevi spordihalli. Eile Linnahalli katusel seistes loendasin ma üle linna 17 suurt ehituskraanat. See näitab, et linn on pidevas arengus.

Oleme hinnanud mitte üksnes arengut, vaid ka toimetulekut. Kui ütlesime, et Tallinn aitab, siis me oleme abivajajaid aidanud. Linna edasiminekust peavad kasu saama kõik tema elanikud, ka madalapalgalised. Ka eakad. Ka tõsiste terviseprobleemidega inimesed.

Kuid kõik senised saavutused vajavad kaitset. Oktoobris valivad tallinlased taas linnavolikogu. Meie vastas seisavad jõud, kelle puhul pole kahjuks kuulda, mida nad luua tahaksid. Küll aga on kuulda, mida nad tahaksid ära kaotada, maha lammutada, ära lõpetada. On kriitika, negativism ja vigade otsimine.

Meie vastas on jõud, kes ei väärtusta tööd linnavolikogus ega käi seal isegi kohal. Ja meie vastas on jõud, kes kaotaks esimesel võimalusel ära tasuta ühistranspordi. Meie kurss on teine. Meie eesmärk on luua, mitte lammutada. Kus valitseb puudus, sinna peame tooma toimetuleku. Kus valitseb unustus, sinna toome me ehituse ja elu. Ja meil on selleks tegevuseks tugevad trumbid – linna hea finantsseis, samuti koostöö riigiga, mille vilju näeme me juba varsti.

Suur osa minu töömehe põlvest on olnud pigem mänedžeri, mitte rahvamehe ametis. Olen teeninud kaadri taga, mitte niivõrd kaamerate ees. Kuid nüüd olen ma otsustanud varjust välja tulla ja kandideerida Tallinna linnapeaks. Selleks, et saaksime kaitsta oma saavutusi, ehitada seda linna edasi, luua uus jalakäijatele sõbralik peatänav, anda uus elu linnahallile ja toetada linna eakaid inimesi. Et igaüks saaks öelda – see linn on minu. Elagu Tallinn ja head Tallinna päeva kõigile!»

Taavi Aas on töötanud Tallinna abilinnapeana alates 2005. aastast, Tallinna linnapea kohusetäitjana alates 2015. aasta septembrist. Aas on lõpetanud Tallinna 1. Keskkooli ehk nüüdse nimega Gustav Adolfi Gümnaasiumi ning Eesti Põllumajanduse Akadeemia ökonomistina. Enne linnavalitsusse tööle tulekut töötas ta Põltsamaa E-Piima finantsdirektorina. Ta on abielus ja kahe tütre ning ühe poja isa.

Tagasi üles