Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Tallinn toetab Nõmme Rahu kiriku remonti 195 000 euroga

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Abilinnapea Arvo Sarapuu ja Nõmme Rahu koguduse õpetaja Ove Sander allkirjastasid pühapäeval pärast palmipuudepüha jumalateenistust kiriku restaureerimise rahastamise lepingu. | FOTO: Linnavalitsuse pressiteenistus

Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu ja EELK Nõmme Rahu koguduse õpetaja ja juhatuse liige Ove Sander allkirjastasid pühapäeval pärast palmipuudepüha jumalateenistust sihtotstarbelise toetuse lepingu, mille kohaselt toetab Tallinna linn Nõmme Rahu kiriku restaureerimistöid 195 000 euroga.

Sarapuu sõnul on Nõmme Rahu kiriku puhul tegemist ühe kauneima Eesti puukirikuga, mis on sügavalt seotud meie ajalooga. «Nõmme Rahu kirik on väga paljudele nõmmelastele kodukirik, mille roll kogukonna elus on aastatega üha kasvanud. Ainuüksi aastas külastab Rahu kirikut ligemale 40 000 inimest,» märkis Sarapuu. «Nõmme kirik pakub tuge nii hingeliseks kui ka ihulikuks toimetulekuks. Lisaks traditsioonilistele jumalateenistustele toimuvad kirikus ka kontserdid ja kiriku kogudus teeb tänu- ja tunnustusväärset tööd abivajajate heaks. Nii on toimetulekuraskustega inimestele avatud koguduse juures Toidutare, alkoholisõltuvusega inimesed leiavad abi AA Rahurühmast.»

Sander tõdes, et kirik on renoveerimist kaua oodanud. «Nüüd avaneb meil võimalus linna toel ära teha suur töö ja kirik korda saada. See annab kogudusele uut hingamist, mille eest me oleme lõpmata tänulikud,» sõnas Sander.

Abilinnapea Arvo Sarapuu, Nõmme Rahu koguduse õpetaja Ove Sander ja linnaplaneerimise ameti muinsuskaitseosakonna juhataja Boris Dubovik. | FOTO: Linnavalitsuse pressiteenistus

Nõmme Rahu kirikus ei ole aastakümneid kapitaalremonti tehtud ning seetõttu on kiriku siseruumide seisukord üsna halb. Nii vajab uuendamist soojustus, radiaatorid, elektrijuhtmestik ning aknad-uksed.

1924. aastal pühitseti kirik Tartu rahulepingu mälestuskirikuks, sellest ka nimi – Rahu kirik. Nõmme Rahu kiriku hoone ehitas Nikolai von Glehn 1901. aastal tööstushooneks. Hoone arhitekt oli Friedrich Wendach. 1904. aastal anti hoone vennastekogudusele, 1905. aastast on seal peetud luteri usu teenistusi. 1913. aastal sai tehasehoone kogudusekojaks ja aastal 1918 ehitati juurde torn. 1931. aastast on kirikuhoone säilinud muutumatuna ja kirik on ajaloomälestis.

Tagasi üles