Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Galerii ja video: Õismäel sõitis auto bussipaviljoni, seitse inimest sai vigastada

16
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Tallinnas Õismäe teel sõitis joobes juht täna pärastlõunal autoga bussipaviljoni, õnnetuses sai vigastada seitse inimest, nende seas üks laps.

Põhja prefektuuri pressiesindaja kinnitusel juhtus õnnetus kella 12.20 ajal Õismäe tee 113 maja juures, kus esialgsetel andmetel sõitis joobes 63-aastane mees autoga bussiootepaviljoni. Esialgsetel andmetel oli autot juhtinud mees kriminaalses joobes. Karistusseadustiku järgi algab kriminaalne joove 1,5 promillist.

Ka Põhja prefektuuri piirivalvebüroo juht Ivo Utsar andis sotsiaalmeedias teada, et juhil oli rohkem kui kahepromilline joove ning mees kaineneb peale õnnetust.

Esialgsetel andmetel sõitis 63-aastane mees Ford Galaxyga Õismäe ringilt Paldiski maantee suunas ning rammis ringilt maha sõites otsa ülekäiguraja juures olevat liiklusmärki. Juht kaotas sõiduki üle kontrolli ning paiskus bussiootepaviljoni, kus viibisid inimesed.

Õnnetuses sai viga seitse inimest. Viis inimest viis kiirabi tervisekontrolliks haiglasse ning kaks kannatanut said esmaabi kohapeal. Üks kannatanutest oli 11-aastane laps. Kannatanute vigastused ei ole esialgsetel andmetel eluohtlikud.

Politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametniku Riho Tänaku sõnul on see õnnetus kahetsusväärne näide sellest, et joobes juht ei suuda liiklusolusid adekvaatselt tajuda ja sõidukit valitseda.

«Alkoholi tarvitanuna rooli istumine on alati ohuks endale ja teistele. Seitse inimest on täna saanud viga kellegi teise vastutustundetu liikluskäitumise pärast ja see ei ole aktsepteeritav,» sõnas Tänak.

Sõidukijuht on kutseline bussijuht. Õnnetuse hetkel oli mees B-kategooria mootorsõiduki roolis, mille juhtimisõigus tal puudub.

Tänaku sõnul tuleks selliste juhtide liikluses osalemise vältimiseks sekkuda juba varakult. «Karistamine ei pruugi sellise riskikäitumisega inimeste puhul olla tulemuslik mõjutusvahend. Nende aitamiseks ja eeskujulikuks liiklejaks ümber kasvatamiseks on hädavajalik sekkuda võimalikult vara, pakkudes neile ravi-ja rehabilitatsioonivõimalusi,» lausus Tänak.

Ta lisas, et kõigil inimestel on võimalik takistada joobes juhtide liikluses osalemist. «Kui näed kahtlases olekus inimest rooli minemas, siis sekku ning anna sellest teada hädaabinumbril,» ütleb ta.

Juhtunu osas on alustatud kriminaalmenetlust, mida viib läbi Põhja prefektuur ja juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

Kohapeal viibinud Postimehe fotograafi sõnul oli näha, et sõiduauto juht on kõigepealt otsa sõitnud liiklusmärgile, seda endaga sadakond meetrit kaasa lohistanud ning seejärel põrutanud bussipaviljoni sisse.

Uudis on täiendamisel!

Tagasi üles