Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Linnaosavanema asetäitja Priit Kutseri valitud teosed

6
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Priit Kutser | FOTO: Küllike Rooväli

Põhja-Tallinna linnaosavalitsuses valitsenud hirmu ja usaldamatuse õhkkonda iseloomustab kaust, kuhu linnaosavalitsuse töötajad on kogunud linnaosavanema asetäitjalt Priit Kutserilt saadud kirjad, mis on nende hinnangul ähvardavad, solvavad või lihtsalt tööalases suhtluses sobimatud.

Kolmapäeval vabastas linnavalitsus ametist Põhja-Tallinna vanema Karin Tammemäe «linnaosavalitsuse halva sisekliima pärast». «Kui selles majas on olnud negatiivset aurat, siis see liigub koos minu asetäitjaga,» ütles Tammemägi kolmapäeval. Ka kõik linnaosavalitsuse töötajad, kellega Postimees vestles, kinnitasid, et sisekliimat rikkus vaid Kutser oma ülbe ja alandava suhtlemisstiiliga. Kõige solvavamad e-kirjad prinditi välja ja pandi kausta.

Kaks aastat tagasi said neli naiskolleegi, sealhulgas linnaosavanem Karin Tammemägi, Kutserilt meili, mille teemaks oli «How Lesbians Have Sex?» ja sisuks Youtube’i link vastava video juurde.

Töötajale, kes teatas, et on haige lapsega kodus ega saa tegeleda linnaosa lehe laialivedamisega:

Pärast valimisi puhkad! Või siis puhkad väga-väga pikalt ;)

… ei tule teiega Pärnusse. Ta on olnud sõnakuulmatu töötaja. Las mõtleb tegemata ja tehtud asjade üle natuke järele.

Miks sa saadad mulle poolikuid asju? Tööülesanne peab olema sul täidetud kella 15ks. Kui sa ei suuda, siis vabasta koht neile, kes suudavad.

Ega sul palavikku pole? … Kui tööülesanne tegemata, siis ehk võtab Helle Kalda su enda juurde tööle.

Sa oled rumal, hoolimatu või laisk. Tuleks algatada distsiplinaarmenetlus, saamaks sinu tekitatud segaduses selgus majja.

Mis sinuga lahti on? Sa ignoreerid minu poolt sulle antud tööülesannet. Sa kirjutad vahtu, mida ma pole sinu käest küsinud. … Saad sa eesti keelest aru? Või sa oled mõistuse kaotanud juba?

Teen ettepaneku pakkuda …le nelja varianti:

a) Alustame distsiplinaarmenetlust

b) Paneme ta lepingulisele ametikohale

c) Viime mõnele teisele ametikohale, nt Sõle 40 administraator

d) Helistan …le, äkki võtab enda juurde tööle

Jätkuvalt on sul tööülesanne täitmata! Mind hämmastab sinu lohakus, hoolimatus ja ükskõiksus antud tööülesande suhtes! Võimalik, et tegemist on hoopis rumaluse, oskamatusega või isegi pahatahtlikkusega? Kas on võimalik, et sa oled midagi kõrvale pannud ja üritad nüüd jälgi segada või oledki sa lihtsalt nii saamatu ja rumal, et ei ole võimeline algeliste, lihtsate tabelite koostamisega hakkama saada?

Miks pean mina oma kallist tööaega selle peale raiskama, et sinu tegemata tööle ja tehtud vigadele kogu aeg tähelepanu juhtima? Mul on kahtlus, et me ei saa siin enne selgust majja, kui pole läbi viidud korralik ja seega põhjalik distsiplinaarmenetlus. Kardan, et sa ei vasta oma praeguse töökoha tingimustele, mistõttu tuleks kaaluda sinu üleviimist mõnele teisele, võimalik, et väiksema palgaga töökohale, sest sul on oskusi ja omadusi, mida linnaosavalitsus küll vajab, ent mis antud tööpostil ei ole primaarsed.

Alloleva tööülesande täitmise tähtaeg on täna kell 15.00. Kui sa ei ole ülesannet tähtaegselt täitnud, kirjuta seletuskiri. Kui sa ei suuda antud tööülesannet täita, siis kirjuta lahkumisavaldus.

…, otsi siis endale uus töökoht :-) Saan aru, et oled Karini hea sõbranna ja usaldusisik, aga ikkagi ei ole sa sellises positsioonis, et endale sellist näpuvibutamist lubada. …le tuleb kohviruumi korrashoid tööülesandeks panna, nagu on igas normaalses asutuses.

(See oli Kutseri reaktsioon üldmeilile saadetud kaastöötaja palvele, et eelmisel õhtul tööruume pidutsemiseks kasutanud ja seal klaase lõhkunud ning muidu laamendanud kolleegid oma peo jäljed ise ära koristaksid.)

Mina panin su vastutama vastuse koostamise eest. Siin kirjas sa jätad mulje, nagu oleksid mulle teene osutanud. Kui sa ei taha (ametikoha nimetus) olla, siis tee avaldus ja me leiame kellegi teise.

Sinu pikaajaline ülistamine ja igal sammul kiitmine oli suur viga, kuna see on su ülbeks teinud. Liiga palju sinu inimesi on siia majja saanud, oled hakanud hambaid näitama. Võtame näiteks selle … juhtumi, kus sa läksid minust üle. Selline käitumine on ebaprofessionaalne ja andestamatu.

Postimees pakkus Priit Kutserile võimalust esitada oma selgitus linnaosavalitsuses toimunust kas videointervjuus või muul viisil, kuid ta loobus sellest. Eile päeva teisel poolel ei vastanud Kutser ka telefonikõnedele.

Tagasi üles