Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Tallinna Kesklinna vanem sai süüdistuse omastamises

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Alar Nääme | FOTO: Liis Treimann

Riigiprokuratuur süüdistab Tallinna Kesklinna linnaosa vanemat Alar Näämet omastamises. Süüdistuse järgi kulutas Nääme enda tarbeks ligi 2800 eurot linna raha.

Süüdistuse järgi korraldas keskerakondlane Nääme 2015. aasta jaanuaris ja veebruaris kaks kontserti Valga kultuuri- ja huvialakeskuses, teatas prokuratuur Postimehele.

Kontserdid olid osalejatele tasuta ning süüdistuse kohaselt olid need korraldatud selleks, et mõjutada kohalikke valijaid andma 2015. aasta riigikogu valimistel oma hääl Alar Näämele, lisas prokuratuur.

Nääme oli tollal Eesti Keskerakonna riigikogu kandidaat Valga-, Võru- ja Põlvamaal ning töötas Tallinna Kesklinna linnaosa vanema ametikohal.

Nääme ei kommenteeri

Näämet süüdistatakse selles, et vältimaks valimiskampaaniaks isikliku raha kasutamist, korraldas ta ürituste kulude tasumise Tallinna Kesklinna valitsuse eelarvest. Süüdistuse järgi tasuti Tallinna Kesklinna valitsuse eelarvest ürituste üüri-, kuid ka transpordi-, toitlustamise-, muusika- ja tehnika rendi arveid.

Eeluurimisel kogutud andmete järgi korraldas Nääme Valga elanike kontsertidele kutsumise flaieritega, mis ühtlasi tutvustasid Näämet kui riigikokku kandideerijat, sisaldasid Keskerakonna sümboolikat ja kandidaadi valimislubadusi.

Kriminaalmenetluse viis läbi kaitsepolitseiamet ning juhtis riigiprokuratuur. Kohtuasja eelistung peetakse tänavu märtsis.

«Ma ei oska seda kuidagi kommenteerida. Kommentaare jagatakse siis, kui asjad on mingilgi moel saanud oma lõpu,» ütles Nääme Postimehele.

Tagasi üles