Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Tallinna mupo määras mullu ligi 660 000 euro eest trahve

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Tallinna munitsipaalpolitsei. | FOTO: Toomas Huik

Tallinna munitsipaalpolitsei (mupo) määras läinud aasta jooksul 35 694 trahvi kogusummas 658 411 eurot.

Ühistranspordis sõiduõiguseta sõitjatele määrasid mupo ametnikud aasta jooksul 6320 trahvi, mille kogusumma oli 108 212 eurot. Valesti parkinud autojuhtidele määras mupo samal ajal 29 644 trahvi kogusummas 550 199 eurot.

Detsembris määrasid mupo ametnikud ühistranspordis sõiduõiguseta sõitjatele 444 trahvi, mille summa oli kokku 7232 eurot ja linnas valesti parkinud autojuhtidele 2169 trahvi kogusummas 43 420 eurot.

Tallinna ühistransport on 2013. aasta algusest rahvastikuregistri järgsetele Tallinna elanikele tasuta. Tasuta sõidu õiguse tõendamiseks tuleb ühistransporti kasutavatel tallinlastel soetada endale roheline ühiskaart, see isikustada ja iga sõit ühissõidukisse sisenemisel valideerida ehk registreerida. Isikustatud ühiskaart kehtib ainult koos isikut tõendava dokumendiga. Alates tunamullu 28. oktoobrist saavad Tallinna elanikud linna piires tasuta sõita ka Elroni elektrirongidega.

Tasuta sõidu õigus on sõltumata elukohast ka kõigil kuni 19-aastastel õpilastel, kelle rahvastikuregistri järgne elukoht on Eesti. Jätkuvalt saavad elukohast sõltumata Tallinna ühistranspordis tasuta sõita ka kõik sõitjategrupid, kel on seni tasuta sõidu õigus olnud.

Tagasi üles