Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Tallinn kehtestas uuesti pikapäevarühmade tasud

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Pirita otsib lahendust koolikohtade nappuse probleemile. | FOTO: Sille Annuk

Tallinna haridusamet kehtestas munitsipaalkoolidele pikapäevarühma tunni hinna, tasulise rühma avamiseks peab koolijuht esitama aga ametile hoolekogu otsuse alusel põhjendatud taotluse.

Pikapäevarühma ühe tunni hinnaks kehtestas haridusameti juhataja 14. septembri käskkirjaga 8,05 krooni ehk 0,51 eurot.

Haridusameti pressiesindaja Leini Jürisaare sõnul on koolides praeguseks registreeritud 125 pikapäevarühma. «Tasuliste pikapäevarühmade avamiseks veel taotlusi esitatud ei ole, seega on praegu tegutsevad rühmad õpilastele tasuta,» kinnitas Jürisaar.

Kui suure summa kuus pikapäevarühma tasu lapsevanema kukrust viiks, sõltub sellest, kui tihti ja kaua laps seal oleks. «Kui kaua lapsed pikapäevarühmas viibivad, sõltub kindlasti vajadusest ja on väga erinev - laps võib olla seal näiteks 1-2 päeva nädalas, erineva arvu tunde - seetõttu ei saa sellele ühest hinnangut anda,» märkis Jürisaar.

Õiguskantsler Indrek Teder osutas kevadel tähelepanu sellele, et ehkki formaalselt seadused pikapäevarühmade eest tasu võtta ei keela, pole see sotsiaalriigile kohane. Samuti viitas ta, et Tallinnas oli pikapäevarühma tasu kehtestatud üksnes osades koolides – järelikult koheldakse eri munitsipaalkoolide õpilasi ebavõrdselt. Möödunud õppeaastal olid tasulised pikapäevarühmad pealinna viies koolis, mille tasud haridusamet kevadel tühistas.

Tagasi üles