Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Taavi Aas: Randpere väited linnahalli teemal on valed

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Taavi Aas. | FOTO: Peeter Langovits.

Tallinna abilinnapea Taavi Aas lükkas ümber mitmed reformierakondlasest linnavoliniku Valdo Randpere väited tänases kirjutises linnahalli lepingu kahjulikkusest.

«Randpere väited, millega ta oma arvamust õigustab, on selgelt valed,» sõnas Aas. «Väide sellest, et linnahalli asemele võiks tulla hiigelkasiino on vale, sest Tallinna volikogu heaks kiidetud eelleping sätestab üheselt, et linnahall peab säilima,» kinnitas Aas.

«Samuti on selles lepingus kirjas, et linnahalli suur saal tuleb kontserttegevuse jaoks renoveerida. Veelgi enam, täna volikokku saadetud lepingu täiendused räägivad sellest, et võimaliku meelelahutuse pindala kogu kompleksist võib olla 10 protsenti.

Vale on Aasa sõnul ka see, et Tallinna linn võtab endale nende lepingu täiendustega mingeid kohustusi.

«Lepingus fikseeritakse alused, millelt hakatakse ühisettevõtet looma. Linn saavutab oma 50-protsendilise osaluse läbi hoonestusõiguse tasude ehk siis otseselt ettevõtte loomisel rahalist sissemakset tegemata.»

«Ma ei arva, et linnahalli kordategemine ja hiljem opereerivast ettevõttest 50 protsendi omamine on vähe. Seda enam, et rahandusminister Ligi on öelnud, et linnahall ei kuulu valitsuse, sealhulgas ka Reformierakonna prioriteetide hulka,» lisas Aas.

Ta kinnitas ka, et linnavalitsus ei ole kunagi taotlenud linnahallile 2,8 miljardist garantiid ning lepingus ei ole punkti, mille kohaselt oleks riigi garantii lepingu aluseks.

Tagasi üles