Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Mupo tabas teolt välismaalasest grafititegija

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Mupo tabas linnahalli seina sodinud välismaalase. | FOTO: Mupo

Eile keskpäeval tabasid munitsipaalpolitsei ameti inspektorid Linnahalli lähistelt noormehe, kes teostas ulatuslikku grafitijoonistust.

Mupo tabas linnahalli juures välismaalasest seinasodija. | FOTO: Mupo


Asjaolude väljaselgitamiseks ja ütluste andmiseks toimetati korrarikkuja mupo kontorisse. Tegemist oli 1989. aastal sündinud välisriigi kodanikuga, kellele määrati saja euro suurune trahv linnaruumis illegaalse grafiti tegemise eest.

Raepressi teatel oli tegemist «külaliskunstnikuga» Petrozavodskist, kellele siinsed sõbrad olevat öelnud, linnahalli seintele tohib joonistada.

Vastavalt Tallinna linna heakorra eeskirjale on illegaalse grafiti tegemine linnaruumis keelatud. Trahv selle eest ulatub kuni 400 euroni. Antud juhtumil kahetses korrarikkuja oma tegu ning seetõttu piirduti suhteliselt leebe karistusega.

Tegemist oli harvaesineva juhtumiga, mil illegaalne grafiti teostaja on tabatud otse tegevuselt. Grafiti tegemine on võõra vara rikkumine ja läheb grafiti tegija objekti omanikule maksma märkimisväärse rahasumma. Samuti rikub illegaalne grafiti linnaruumi visuaalpilti.

Munitsipaalpolitsei palub teavitada grafititegijatest infonumbril 14410, mis töötab ööpäevaringselt.

Tagasi üles