Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Pevkur: Tallinn käitub töötutega ebainimlikult

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Justiitsminister Hanno Pevkur | FOTO: Raigo Pajula

Sotsiaalminister Hanno Pevkur rõhutas, et õnnetus jääda töötuks on valusalt puudutanud paljusid Eesti peresid, kuid töötuks olemine ei tee kellestki kehvemat inimest. Seetõttu tuleb austada oma töötuks jäänud kaasmaalasi nagu iseennast. Töötus on nii tõsine mure, et seda ei tohi kasutada vahendina poliitvõitluses.

Tööbörsile minejate järjekord Tallinna lauluväljakul. | FOTO: Toomas Huik

Sotsiaalminister avaldas nördimust, et Tallinn sunnib töötuid pakase käes järjekorras seisma ja külmetama olukorras, kus töötukassa vahendusel on pakkumisel ainuüksi Tallinnas üle 500 töökoha.

«Ka needsamad Tallinna töökohad olid osaliselt kättesaadavad läbi töötukassa, kuni need poliitilise propaganda huvides pakkumiselt ära võeti, et linna teisipäevase meediaürituse jaoks mõjusamat järjekorra-fotot saada,» ütles Pevkur. «See on nördimapanev ja ebainimlik.»

Pevkur kinnitas, et töötukassa on jätkuvalt valmis abistama Tallinna linna ning nende tööpakkumisi vahendama, liiatigi kui Tallinn on avaldanud soovi kasutada töökohtade loomiseks riigi poolt pakutava palgatoetuse ja tööpraktika abi.

«On ju meie kõigi soov, et inimesed saaksid info ühest kohast ja võimalikult lihtsalt kätte,» lausus Pevkur.

Tagasi üles