Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Reformierakond: selgus Keskerakonna aasta vale

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Linnupesa lasteaia mängunurk | FOTO: Toomas Huik

Tallinna linnavõimu taganemine senisest lubadusest mitte vähendada lasteaedade rahastamist on Keskerakonna valelikkuse musternäidis, leiab linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer.

Holsmer meenutas, et Tallinna linnapea on korduvalt lubanud jätta lasteaedade rahastamise sel aastal 2009. aasta tasemele. «Nüüdseks on sellest lubadusest taganetud ning lasteaedade eelarved vähenevad reaalselt ikkagi 10-20 protsenti,» ütles Holsmer.

Holsmer meenutas, et linnapea kinnitas volikogus eelarvet kaitstes:«Kärpeid võrreldes tänavusega ei tehta ka lasteaaedade ülapidamiskuludes.»

«Kui võrrelda seda lubadust nüüd välja antud käskkirjaga, siis on selgunud Keskerakonna aasta vale,» märkis Holsmer.

Ta lisas, et abilinnapea Jäppineni väiteid, et lasteaedade majandamine muudeti pearaha vähendamisega efektiivsemaks, on ühe suure vale katmine järgmise valega.

«Pearaha on lasteaedade rahastamise alus. Kui seda vähendatakse, väheneb ka lasteaedade rahastamine,» nentis Holsmer.

«Ootamatu eelarve vähendamine mõjutab eriti valusalt väiksema arvu rühmadega lasteaedu,» lausus reformierakondlane. Ta viitas, et lasteaiajuhatajad peavad valima, kas koondada personali või vähendada niigi väikeseid palkasid.

«Mingist jooksvast remondist või õppevahendite soetamisest ei saa juttugi olla.»

Tallinna linnapea Edgar Savisaare allkirjastatud määrus kinnitas lasteaedadele makstava toetuse summaks tänavu 25 296 krooni lapse kohta. Möödunud aastal oli pearaha suurus 31 824 krooni, mis on üle 20 protsendi enam. Samas vähenes linnaeelarves lasteaedadele eraldatav summa kokkuvõttes 5,6 protsenti.

Tagasi üles