Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Solarise laevaring oli esialgu arvatust kolm korda suurem

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Varisenud lagi Solarise kinosaalis. | FOTO: Päästeamet

Päästeameti täpsustatud andmetel kukkus Solarise keskuse kinosaalis alla kipsist vahelagi koos soojusisolatsiooniga umbes 600 ruutmeetri ulatuses. Eile räägiti kolm korda väiksemast pindalast.

Sissevarisenud lagi Solarise kinosaalis | FOTO: Päästeamet

Eesti Arhitektide Liidu esimees Ike Volkov ütles Kuku raadiole täna hommikul antud intervjuus, et Solarises toimunud laevaring ei ole naljaasi. Kui keegi oleks varingu alla jäänud, siis oleks tagajärjed võinud olla traagilised.


Kui alguses teatati, et lae varingu võis põhjustada veeavarii, siis eile hilisõhtul lükati see versioon ümber, kuna mingit veeleket ei tuvastatud.

Volkov ei soovinud varingu põhjuste kohta spekuleerida, kuid märkis, et kindlasti võib nii suure rajatise ehitamise puhul tulla ette kiirustamist. Päev enne Solarise avamist viibis ta ise seal ja tunnistas, et sel hetkel oli ta veendunud, et maja ei saa valmis.

Volkov rääkis ka Solarise välimusest ja ütles, et tema arvates ei ole hoone selles keskkonnas vääriline rajatis, see koht oleks paremat saatust väärinud. Ta heitis ka ette, et keskuse rajamise eel räägiti kogu aeg kultuurikeskusest, nüüd aga elustiilikeskusest. Volkovi hinnnagul on aga ehitatu vaatesaalidega kaubanduskeskus.

Tagasi üles