Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Argo Ideon: oblastist Kanadaks

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Argo Ideon | FOTO: Pm

Nõukogude ajal oli Eestis tavaks kiruda omavahel Vene värki. Mõnikord öeldi halvustavalt «nagu Tambovi oblastis». Traditsioone jätkas president Lennart Meri, kes hüüatas pärast lindiskandaali 1995. aastal teatraalselt «Hakkame oblastiks!». Riigikontrolör Juhan Parts jälle võrdles 2002. aastal Eesti valitsemissüsteemi Kesk-Aafrikaga.

Tundub, nagu oleks Eesti võrdlusbaas vahepeal kõvasti paranenud, sest kunstiteadlane Mart Kalm taunis eilses Postimehes, et Tallinnas valminud ostukeskus Solaris meenutab talle «mõne Kanada provintsilinna lokaalset keskust».

Võimalik, et Kanadas leidubki mõni eriti halb näide. Ent siiski tundub ühe Tallinna uusehitise kõrvutus Põhja-Ameerika tasemega, justkui oleks Solarise rajajad järsku kuldmedali saanud. Kanada provintsilinnad on muide näiteks ka metropolid Toronto ja Montreal.

Tallinn asub aga ikka jätkuvalt Ida-Euroopas. Solaris ongi tüüpiline Ida-Euroopa tase, ning omas klassis sugugi mitte kõige hullem. Seda nii ehituslikult kui ka sisult, mis ühele euroliidu idaprovintside linnakesele omasel kombel on tulvil kesise valikuga kallivõitu butiike.

Tagasi üles