Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Savisaar peab liiklusmärki haldusaktiks

A +A -Print
Uwe Gnadenteich

Linnapea Edgar Savisaar andis linnavoliniku esitatud arupärimisele pehmelt öeldes kummalise vastuse.


Postimees kirjutas augustis sellest, kuidas Tallinna transpordiamet keeldus vastamast kodaniku teabenõudele põhjendusega, et nõutud dokumendi digitaliseerimine oleks liiga mahukas.

Opositsiooniline linnavolinik Tarmo Kruusimäe esitas selle kohta arupärimise, millele tänaseks on laekunud vastus, millel seisab linnapea Edgar Savisaare allkiri.

«Möödunud kuul esitas üks linnakodanik Tallinna transpordiametile teabenõude, milles ta soovis näha haldusakti, millega muudeti liikluskorraldust Narva maanteel. Teabenõudele keelduti vastamast avaliku teabe seaduse paragrahv 23 lõige 2 punkt 3 alusel. Põhjenduseks öeldi, et teabenõude täitmine taotletava teabe suure mahu tõttu nõuab teabevaldaja töökorralduse muutmist ja takistab talle pandud ülesannete täitmist,» kirjutas Kruusimäe oma arupärimises.

Linnavolinik soovis arupärimisega teada saada, kui mahukas on teabenõudega taotletav haldusakt ja kui kaua võtaks aega selle viimine elektroonilisele kujule. Samuti seda, mitu skännerit on transpordiametis ja mitu sealset ametnikku on suutelised nendega töötama.

Transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa koostatud ja Savisaare allkirjastatud vastus oli järgmine: «Vastuseks Teie arupärimisele teatame, et liiklust korraldava üldhaldusakti mahukus sõltub selle pikkusest ja laiusest ning jaguneb Eesti Standardi EVS 613:2001 punkti 4.1 kohaselt nelja suurusgruppi. Suurusgrupp sõltub antud teele kehtestatud lubatud suurimast sõidukiirusest (tabel 1). Metallist liiklusmärgi (üldhaldusakti) viimine elektroonilisele kujule ei ole füüsiliselt võimalik. Tallinna transpordiametis on kaks skännerit. Tallinna transpordiametis on suutelised skänneriga töötama 56 töötajat.»
 

MärksõnadarupärimineEdgar SavisaarTarmo Kruusimäeteabenõue
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik