Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Pensionärid saavad Tallinna uue ühistranspordikaardi tasuta

A +A -Print

Täna võttis Tallinna linnavalitsus vastu otsuse, et tasuta sõidu õigusega pealinlased saavad ühiskaardi ehk viipekaardi linnaosavalitsustest tasuta. Sama õigus antakse lähiajal ka vanematele kui 65-aastastele inimestele, kuid selleks peab linnavalitsus tegema eraldi korralduse.

Linnavalitsuse tänase korralduse järgi saavad alates 21. septembrist linnaosavalitsustest tasuta ühiskaarte tallinlased, kellele on kehtestatud ühissõidukite tasuta kasutamise õigus. Nende hulka kuuluvad puudega lapsed, sügava puudega 16-aastased ja vanemad isikud, raske nägemispuudega inimesed, hoolekandeasutustes viibivad lapsed, vanemliku hoolitsuseta jäetud lapsed, kolme ja enama lapsega perede lapsed, represseeritud ja nendega võrdsustatud isikud ning Tšernobõli aatomielektrijaama avarii tagajärgede kõrvaldamisest osavõtnud.

Tasuta kaardi saavad ka linnaosavalitsuste ja nende hallatavate asutuste ning linna sotsiaal- ja tervishoiuameti hallatavate asutuste hooldustöötajad tööülesannete täitmisel.

Tallinna abilinnapea Taavi Aas ütles Postimehele, et tasuta viipekaardi õiguse saavad ka vanemad kui 65-aastased inimesed, kellel praegu on tasuta sõidu õigus Tallinna ühissõidukites. Selle kohta tuleb aga lähiajal linnavalitsuse eraldi korraldus.

«Oluline on lisada, et need inimeste grupid, kes said täna tasuta ühiskaardi õiguse, aga samuti pensionärid, ei pea seda kaarti endale soetama,» rõhutas Aas. «Seega ei pea nad eeloleval reedel tormama linnaosavalitsusse, et ühiskaarti endale hankida.»

Abilinnapea sõnul on linnavalitsusel hea meel, kui siiski kõik inimesed viipekaarti kasutaksid, sest see annab vajalikku teavet ühistranspordi paremaks korraldamiseks.

Praegu ei ole linnavalitsus veel otsustanud, kust vanemad kui 65-aastased inimesed oma tasuta ühiskaardi kätte saavad, aga tõenäoliselt samuti linnaosavalitsustest.

Märksõnadpensionäridtasuta bussisõitühiskaart
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik