Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

TV3: keskerakondlased kaaperdasid Kalaranna planeeringu läbisurumiseks Kopli seltsi

A +A -Print
Teelemari Loonet

Tallinnas tegutsev Telliskivi selts süüdistab Kalaranna planeeringu aruteludel endale vastanduvat Kopli seltsi selles, et seal on võimu võtnud planeeringu läbisurumist toetavad keskerakondlased.

Vaidlused Tallinnas asuva Kalaranna planeeringu üle on kestnud peaaegu kümme aastat, mille jooksul on tekkinud vastandlikud leerid.

Planeeringu vastast protestiaktsiooni eestvedavad Telliskivi seltsi liikmed rõhutavad, et alates tänavu kevadest on Kopli seltsi neljast juhatuse liikmest kolm keskerakondlased, seltsi juhib aga Tallinna linnaplaneerimisameti juhataja asetäitja, keskerakondlane Tiia-Liis Jürgenson.

Kalaranna planeeringu vastu olev Telliskivi selts näeb Kopli seltsi kevadises verevahetuses selget poliitilist manöövrit, et tõugata 10 aastat vaidluse all olnud planeeringut kiiremini teostamiseni.

Jürgenson väidab aga, et on samasugune linnakodanik nagu teised ja soovib oma koduümbrusele parimat. Mingit poliitilist kallutatust Kopli seltsi tegevuses tema sõnul pole.

Tänasel avalikul arutelul selgus, et kuigi mingil määral on linn Telliskivi seltsi ettepanekuid arvestanud, on põhilised tüliõunad samaks jäänud. Telliskivi seltsi liige Liisa Pakosta (IRL) tõi välja, et uuenenud Kopli selts on teinud kummalisi samme.

«Lugeda keskerakondlaste massilisi lihtsalt toetusavaldusi selle planeeringu menetlusdokumentides - see on lihtsalt seadusega vastuolus,» rääkis Pakosta. «Planeerimisseadus näeb ette korra, kuidas inimesed saavad esitada planeeringule ettepanekuid ja vastuväiteid. See, et ma lihtsalt kirjutan, et mulle see õudselt meeldib, mida Tallinna linnavõim teeb, see ei ole ei ettepanek ega ka vastuväide.»

Jürgensoni arvates ajab Telliskivi selts aga lihtsalt kiusu, kogudes inimestelt Kalaranna planeeringu vastu allkirju ja tehes seejuures neile puudulikku selgitustööd.

Kopli selts avaldab omapoolse nägemuse Kalaranna planeeringust homme, kui arutelul osaleb ka Tallinna abilinnapea Taavi Aas.

Märksõnadkalarandkopli seltsplaneeringTelliskivi SeltsTiia-Liis Jürgenson
Samal teemal
1. september
Sponsoreeritud artiklid
Kalaranna kisma
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Viimsi veekeskuse tragöödia
Velotakso
Viimased uudised
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik