Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Kristiine elanikud vabanevad kõrgepingeliinidest

A +A -Print

AS Elering hakkab järgmisel aastal Kristiine linnaosas rajama kõrgepinge maa-aluseid kaabelliine ning pärast seda saab praegused õhuliinid maha võtta. Tööd kestavad 2016. aastani.

Kristiine linnaosa läbib kolm 110-kilovoldist õhuliini: Järve-Endla, Endla-Veskimetsa ja Veskimetsa-Järve.

Kristiine linnaosavalitsuse linnamajanduse osakonna spetsialist Toomas Häidkind ütles Postimehele, et esmalt ehitab Elering välja uued maa-alused kaabelliinid ning alles pärast seda on võimalik õhuliinid ning metallist postid maha võtta.

Häidkind selgitas, et kaabelliinid ei hakka kulgema praeguste õhuliinidega sama trassi pidi, sest kaablikraave ei saa kaevata läbi erakruntide. Põhiliselt hakkavad kaablid kulgema teede ja tänavate ääres.

Kaablid paigaldatakse 2-5 meetri sügavusse kraavi eraldi torusse. Samuti pannakse toru peale signaallint, mis peab hoiatama, et selles kohas ei tohi kaevata.

«Kõrgepinge õhuliinide likvideerimine on kindlasti meelt mööda ka kinnisvaraarendajatele, sest liinidest mõlemale poole jääb 25 meetri laiune kaitseala, kuhu ei tohi praegu midagi ehitada,» ütles Häidkind. Ta lisas, et maa-aluse kaabli kaitsetsoon on oluliselt kitsam.

Häidkind mainis, et Kristiine linnaosavalitsusel oli kavas oma hoone lähedale rajada autoparkla, koht selleks oli olemas. Plaan läks aga luhta, kuna kõrgepingeliini alla ei tohi midagi rajada. Pärast liini asendamist kaabliga on aga võimalik parkla rajada.

Kristiine elanikud on kurtnud, et kõrgepinge õhuliinid mõjuvad halvasti tervisele ning võivad isegi vähki tekitada. Häidkind rõhutas, et liinide all on korduvalt mõõdetud elektromagnetvälja, kuid kehtivaid norme selle tugevus ei ole ületanud. Maa- alune kaabel on aga õhuliinidest oluliselt ohutum ning maapinnani elektromagnetväli praktiliselt ei ulatu.

MärksõnadKRISTIINEkõrgepingeliinid
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik