Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Aegna saarel lõhati vanu mürske ja arhitektuurimälestist

A +A -Print

Täna hommikul kell 10 saatis politsei Aegna elanikud ja puhkajad saare sadamasse, kuna kohale tulnud pommirühm hakkas saare loodeosas asuvas suurimas, 1997. aastal arhitektuurimälestiseks kinnitatud 1. rannakaitsepatareis olevaid mürske lõhkama. Kell 11.25 kärgataski esimene plahvatus.

Saare elanike sõnul on tegemist viie umbes pooletonnise mürsuga, mis on maa all patareis vedelenud peab 80 aastat.

Aegna saare portaal kirjutab et kuni 1990. aastate lõpuni oli 1. rannakaitsepatarei maa-alune osa kõigile saare külastajatele avatud, kuid 1999. aastal betoneeriti ligipääsud kinni. Vaid üks sissepääs jäi avatuks.

Aegna püsielanike sõnul käidi 1990. aastatel tollase Tallinna linnavalitsuse korraldusel koos spetsialistidega mürskude seisukorda uurimas ning leiti, et mürsud ei kujuta endast otsest ohtu. Otsustati, et mõistlik oleks ruumid, kus mürsud asuvad, liivaga täita või uksed kinni laduda. Ka 1999. aastal käisid päästeameti demineerijad maa all, proovides mürske õhkida.

Kohalike elanike sõnul on mürskude õhkimine nüüd tõsisemalt ette võetud, mistõttu suure tõenäosusega kaob ka viimane lootus 1997. aastal arhitektuurimälestiseks kinnitatud rannakaitsepatareis tulevikus saare rikkalikku militaarajalugu kajastav muuseum avada.

«Miks eelistati olemasoleva sissepääsu sulgemisele arhitektuurimälestise õhkamist ning seda saare aktiivsel puhkeperioodil, on selgusetu,» kirjutab Aegna portaal.

MärksõnadAegna Saarmürsudlõhkamine
Samal teemal
Savisaar
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Viimased uudised
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik