Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Europark: rattalukk võrdub parkimismaja tõkkepuuga

A +A -Print
Merike Teder

OÜ EuroPark Estonia juhataja Karol Kovanen kinnitas, et parkimisvõlglaste autode rataste lukustamine on seaduslik tegevus, võrdudes sisuliselt parkimismaja tõkkepuuga.

«Juriidilise sisu poolest on parkimislepingu näol tegemist parkijaga sõlmitava kasutuslepinguga,» sõnas Kovanen, viitades võlaõigusseaduse punktile, mille kohaselt on tüüptingimused lepingu osaks, kui teisel lepingupoolel oli võimalus nende sisust teada saada.

«Parkimislepingu selliselt sõlmituks lugemist on kinnitanud ka riigikohus oma 2010. aasta lahendis (otsuse p 15). Riigikohus tunnistas, et infotahvlid parklas on lepingu sõlmimise aluseks,» sõnas Kovanen.

Ta lisas, et kui inimene jätab parkimistasu maksmata, rikub ta lepingut. «Analoog sellele on sõita parkimismajast väljudes läbi tõkkepuu, et hoiduda tasu maksmisest.»

«Leppetrahv, samuti teisaldamine ja ratta lukustamine on parkimistingimustest ehk lepingust tulenevad õiguskaitsevahendid, mida lubab rakendada võlaõigusseaduse paragrahv 101 lõige 2,» täpsustas Europargi juht ning rõhutas, et ratta lukustamine on õiguskaitsevahend korduvrikkujate ohjeldamiseks.

«Alati jääb võimalus tasulisele parkimisalale mitte siseneda, jätta auto tänavale ja maksta rohkem,» lisas ta.

Postimees kirjutas eile, et Europark paneb rattatõkise autodele, kellel on eraparkla ees mitu tasumata parkimistrahvi. Nii näiteks sattus eile Maakri tänava parklas hätta naine, kes kasutas firma autot, millele oli kogunenud üle 10 võla.

Vandeadvokaat Indrek Sirk leiab, et see tava ei ole seaduslik, sest esiteks pole selgelt tuvastatud lepingu sõlmimine ning samuti ei ole õiglane nõuda varasemate kohustuste täitmist autojuhilt, kui need võivad olla tekitanud sõiduki teised kasutajad.

Märksõnaderaparklaeuroparkkarol kovanenparklarattalukkrattatõkis
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik