Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
Värskendamiseks tõmba
:
Avaldatud:
Vaata videot!

ERR: Pirita elanikud ei lepi piirkonna täisehitamise plaaniga

A +A -Print
Berit-Helena Lamp

Harju maavanem Ülle Rajasalu kinnitas Pirita TOPi detailplaneeringu, millega läheb purjespordikeskuse ümbrus äri- ja elamuhoonete ehitusalaks, aga kohalikud on endiselt kauni merevaatega piirkonna täisehitamise plaani vastu.

Pirita TOPi planeering hõlmab purjespordikeskusest linna poole jäävat ala, kus praegu on rehvitöökoda, parklad ja haljasala ning mis kinnitatud planeeringuga on ette nähtud äri- ja elamupindadeks. Ligi 10 aastat on aga kohalikul tasandil käinud võitlus selle nimel, et legendaarse olümpiapurjespordikeskuse ümbrus jääks merele avatuks ning rahvale kasutada, vahendas ERR Uudised «Aktuaalset kaamerat».

«Tegelikult on nii, et arendaja vastavalt detailplaneeringule ehitab sinna välja rannapromenaadi pikenduse, ehitab sinna suhteliselt suure sotsiaalala välja, mis pärast antakse tasuta linnale üle,» ütles Pirita TOPi ala arendaja Aivar Tuulberg

Arhitektide liidu liige Jüri Lass, kes juba aastaid on selle rannaäärse ala täisehitamise vastu olnud, leiab, et konkreetsete projektidega peaks veel ootama ning keskenduma pigem korralikule haljastusele ja pargiala rajamisele.

Märksõnad:PiritaÜlle Rajasalu
  Sponsoreeritud artiklid
  Üritused Tallinnas
  Nädala nael
  Viimased uudised
  Üritused Tallinnas
  Tallinna kinodes
  Söögikohad
  Uusi sündmusi
  Loe ja vaata
  Gallup

  Küsitluses on osalenud  inimest
  48h populaarsemad teemad
  Top lood
  Top kommentaarid
  UudisedKõik
  LiiklusKõik
  Vaba aegKõik
  TrennKõik
  SöögikohtKõik
  ShoppingKõik
  Galeriid
  POSTIMEES.eeKõik