Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
Värskendamiseks tõmba
Avaldatud:

Fotod: Nõmmel avati kergliiklustee

A +A -Print
Uwe Gnadenteich

Täna avati pidulikult Vääna tänavalt kuni Akadeemia teeni kulgev kergliiklustee lõik, mille tervisesportlased võtsid kasutusele juba tükk aega enne selle valmimist.


Asfaltkattega kergliiklustee on viie meetri laiune ja selle kõrval kulgeb umbes poole meetri laiune graniitsõelmetega kaetud jooksurada.

«Mul on hea meel, et jalakäijate, jalgratturite, terviseportlaste jaoks on nüüd üks viiekilomeetrine lõik Lääne-Tallinna kergliiklusteest valmis saanud ja rõõmustab ka inimesi,» ütles Tallinna linnapea Edgar Savisaar tee avamisel.

Sihtasutuse Eesti Terviserajad nõukogu esimees Toomas Annuse sõnul on eile avatud teelõik osa Lääne-Tallinna kergliiklusteest. Lähema paari aasta jooksul peaks valmis saama kokku ligi 30 kilomeetri pikkune kergliiklustee. «Loodame, et aastal 2014 on võimalik teha juba umbes 30 kilomeetri pikkune rattasõit lennujaamast linnahallini läbi Õismäe, Mustamäe, Stroomi ranna ja Kalamaja,» ütles Annus.

Täna avatud teelõigu pikkus on 5,3 kilomeetrit ja see on kogu ulatuses valgustatud, teel on 14 puhkekohta. Kergliiklusteel on ainult kaks ristumiskohta sõiduteega Tähetorni tänaval ja Kadaka teel. Kergliiklusteel paremaks orienteerumiseks on ristumised teiste jalgteede või terviseradadega varustatud suunaviitadega.

Valminud kergliiklusteele paremaks juurdepääsuks rajati kolm parklat, suurim ca saja kohaline parkla asub Vääna tänava ja Pärnu maantee ristmiku kõrval, väiksem Vääna tänava lõpus ning kolmas parkla asub kergliiklustee ja Tähetorni tänava ristmikul mida saavad kasutada ka Harkumetsa terviseradade kasutajad.
 

Märksõnad:kergliiklusteeNõmmeVääna
KRIMI
Sponsoreeritud artiklid
KRIMI
Valimiste järelkajad
Üritused Tallinnas
Nädala nael
Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik