Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Kapo tabas lõhkeseadeldisega mõrvakatses kahtlustatavad

A +A -Print
Martin Smutov

Kohus vahistas täna prokuröri taotlusel kaks meest, keda kahtlustatakse mai lõpus Tallinnas sõiduauto alt leitud lõhkeseadeldisega seotud mõrvakatses.

Kaitsepolitsei töötajad pidasid 37-aastase ja 60-aastase mehe kinni esmaspäeval, 30. juulil. Nad said kahtlustuse mõrvakatses ja lõhkeseadeldise ebaseaduslikus käitlemises.

Meedias on varem kirjutatud, et mõrvata prooviti kunagist tuntud viinaärimeest Igor Savenkovi, kuigi kapost ei soovitud seda väidet kommenteerida.

Kriminaalmenetlust juhtiv Põhja ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Jüri Kasesalu ütles, et kuriteo üksikasjadest pole veel võimalik laiemalt rääkida. 

«Kahtlustatavate vahistamiseni jõuti vaid kaks kuud pärast uurimise algust, nüüd saame hakata täpsemalt uurima teo motiive ja asjaolusid,» selgitas Kasesalu.

Kaitsepolitsei peadirektori asetäitja Eerik Heldna sõnul saab väita, et operatiivteenistuste koostöös hoiti ära kõige raskemad tagajärjed.

«Lõhkeainega seotud kuriteod, eriti veel avalikus kohas, on väga ohtlikud suurele hulgale inimestele,» sõnas Heldna. «Suure plahvatusjõuga lõhkeaine kurjategijate käes on lisaks ka vägagi tõenäoline julgeolekuoht.»

Heldna kinnitusel ei ole kurjategijatel tihti vahet, kas nad müüvad lõhkeainet ja lõhkeseadeldisi kuritegelike arvete klaarimiseks või äärmusliku maailmvaatega inimestele.

Heldna väitel põimuvad nii organiseeritud kuritegevuse kui ka terroristide huvid, mida nii mõnelgi juhul on pea võimatu eristada. Just seetõttu pööravad tema sõnul lisaks politseile suure koguse lõhkeainega seotud kuritegudele teravdatud tähelepanu ka julgeolekuteenistused nii Eestis kui ka mujal maailmas.

Kriminaalmenetlust alustati tänavu 31. mail, kui Tartu maantee 53 maja juurest leiti sõiduauto alt lõhkekeha.

Politseipatrullid  piirasid  inimestele ohutsooni ligipääsu ja päästeameti demineerimiskeskuse töötajad eemaldasid lõhkekeha sõiduki küljest ning kõrvaldasid ohu.

MärksõnadKaitsepolitseiametmõrvakatse
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik