Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:
Täiendatud oluliselt kell 12:45!

Piirivalve päästis kaatri uppumise järel Tallinna lahelt 9 inimest

A +A -Print
Oliver Kund

Eile hilisõhtul päästsid piirivalvurid Tallinna lahel uppumissurmast üheksaliikmelise seltskonna, kelle kaater täitus tõenäoliselt kõrge ristlainetuse tõttu veega ja vajus merepõhja.

Õhtul kell 21.10 teatati häirekeskusele, et Pirita TOPi juurest Naissaarele teekonda alustanud 9-meetrine kaater on täitunud veega ja helistaja hinnangul võib alus varsti põhja minna. Kaheksa minuti pärast saabus häirekeskusse teine kõne, mis kinnitas, et paat on uppunud ja üheksa päästevestidega varustatud inimest on vees.

Hädasolijaid saadeti otsima piirivalvekaater MP-15, operatiivpaat PVL-107, lootsikaater AHTO-28 ja Viimsi vabatahtliku merepäästeühingu liikmed, valmisolekus oli ka Politsei- ja piirivalveameti lennusalga päästekopteri meeskond. Kell 22.08 avastas lootsikaater merehädalised, MP-15 pardal olnud piirivalve pinnaltpäästja aitas merehädalised lootsikaatri ja piirivalve kaatri pardale.

Päästetud toimetati Miiduranna sadamasse kella 22.30ks ja anti seal üle kiirabile, kuna osad neist olid alajahtunud.

Eile õhtul puhus Tallinna lahel 8-10 m/s tugev läänetuul, laine kõrgus oli 1,5-2 meetrit, veetemperatuur 16 kraadi.

Esialgsetel andmetel oli merehätta sattunud kaater merekõlbulik, kuid mingil põhjusel sattus tõenäoliselt ristlainetusse, üle parda löönud kõrge laine täitis aluse poolenisti veega ning kaater uppus mõne minuti jooksul.

Põhja prefektuuri operatiivjuhi Einar Lillo sõnul arenes kogu sündmus väga kiiresti, kaatril olnud inimesed jõudsid vaid teha telefonikõne ja seejärel olid juba vees. Lillo sõnul suudeti merehädalised päästa suuresti tänu seljas olnud päästevestidele. Samuti hoidsid merre sattunud hädalised end ühes grupis koos, seetõttu ei kandunud nad tuule ja lainega laiali, mis oleks päästmist oluliselt raskendanud ja vähendanud võimalust kõigi eluga pääsemisele.

«Tegemist oli väga õnneliku õnnetuse ja napi pääsemisega,» ütles Lillo.
 

Märksõnadmerehädauppujad
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik