Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Prokuratuur saatis Merivälja pansionaadi endised töötajad kohtu ette

A +A -Print
Uwe Gnadenteich

Põhja ringkonnaprokuratuur esitas kolmele inimesele süüdistuse seoses ligi 150 000 euro suuruse kahju tekitamisega Merivälja pansionaadile ja selle elanikele.


Pansionaadi endine direktor Tiina Saarmaa (51) sai süüdistuse omastamises ja arvutikelmuses, tema tütar Siiri Saarmaa (24) omastamisele kaasaaitamises ning pansionaadi endine sotsiaaltöötaja Inge Aas (53) arvutikelmuses, teatas Põhja ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Arno Põder

Süüdistuse järgi tekitasid Tiina Saarmaa ja Inge Aas viiele pansionaadi eakale elanikule aastail 2009–2012 kokku 140 000 eurot varalist kahju, kolme kannatanu kahjusumma on kümnetes tuhandetes eurodes ja kahe puhul mõnesaja euro piires.

Süüdistuse järgi võtsid Tiina Saarmaa ja Inge Aas enamiku sellest rahast välja sularahaautomaatidest, kasutades ilma loata pansionaadi elanike pangakaarte, samuti tasusid nad võõraste pangakaartidega isiklike ostude eest. Tiina Saarmaa sai süüdistuse ka pansionaadi seifi hoiule antud ehete ja suure summa sularaha omastamises.

Lisaks süüdistatakse Tiina Saarmaad selles, et ta sõlmis pansionaadi direktorina oma tütrega kaks fiktiivset töölepingut, tekitades nõnda pansionaadi omanikfirmale OÜ Kursana Eesti varalist kahju. Tegelikult Siiri Saarmaa pansionaati tööle ei asunud, kuid aastail 2008–2010 maksti talle töötasu ja selle pealt riigile makse kokku ligi 8000 eurot.

Politsei pidas Tiina Saarmaa kuriteos kahtlustatavana kinni tänavu 26. jaanuaril ja kohus võttis ta prokuröri taotlusel vahi alla. Inge Aas peeti kahtlustatavana kinni 29. jaanuaril ja talle kehtestati elukohast lahkumise keeld.

Prokuratuur saatis kriminaalasja materjalid üldmenetluses Harju maakohtusse. Täna määras kohus põhiistungi ajaks 30. augusti ja jättis Tiina Saarmaa vahi alla.
 

MärksõnadMeriväljapansionaatomastaminekelmus
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
KEVAD TALLINNAS
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik