Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Tuletõrje sõidab vanalinna betoontõketest lihtsalt läbi

A +A -Print
Uwe Gnadenteich

Pärast Väike-Karja tänava otsa sulgemist betoontõketega tekkis vanalinnas elavatel ja töötavatel inimestel küsimus, kuidas päästjad neile näiteks tulekahju korral appi jõuavad.


Põhja-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Indrek Hirs ütles Postimehele, et keegi pole vanalinna ühe sissesõidu sulgemist nendega kooskõlastanud. «Rääkisin just päästetööde teenistuse juhi ja piirkonna juhatajaga. Kumbki ei teadnud, et keegi oleks meiega sel aastal seda tänava sulgemist kooskõlastanud, aga nad ei olnud selles päris sada protsenti kindlad,» lausus Hirs.

«On selge, et igasugune ümbersõit võib vähendada pääste tegevuskiirust. Samas selle koha puhul pole otseseks muretsemiseks põhjust. Need konkreetsed betoonist tuvid saab tõepoolest päästeautoga teisaldada, loomulikult tuleb sellisel juhul arvestada, et see tegevus võtab natuke aega. Samuti on teisaldatavad ehitised väliterrassid.,» lisas ta.

Seda, et tuletõrjeauto võib vajadusel betoontuvid lihtsalt teelt eest ära lükata, öeldi transpordiametist ka sinna helistanud murelikule linnakodanikule. Päästeameti pressiesindaja kinnitas, et nende autod küll suudavad seda, kuid niisugune tegevus ei peaks siiski olema linnaametnike poolt ette planeeritud.

Väike-Karja tänav suleti tuvikujuliste betoontõketega eelmisel reedel. Autode läbipääs on betoontõkkega äärmiselt kitsaks ja ebamugavaks muudetud ka näitek Ratakaevu ja Dunkri tänavate nurgal.
 

Märksõnadbetoontõkekivituviväike-karja
Samal teemal
Sponsoreeritud artiklid
Kalaranna kisma
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Viimsi veekeskuse tragöödia
Velotakso
Viimased uudised
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik