Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
Värskendamiseks tõmba
:
Avaldatud:

Politseiaias hakkas üks purskkaev tööle

A +A -Print
Uwe Gnadenteich

Üks politseiaia kahest purskkaevust saadi hiljuti tööle, teise remondiks leitakse raha järgmise aasta eelarvest.


Pargiteega paralleelselt kulgev pikk vertikaalsete jugade rida pakub jalutajatele silmailu. Kogu kanali konstruktsiooni tuli muuta, nii et ta on jäigem, sest purskkaevude eest hoolitseva ettevõtte Kadrioru Park juhataja Ain Järve sõnul ei osatud purskkaeve projekteerides ette näha, et vees sulistamine ja möllamine pakub nii paljudele lõbu ja on nii intensiivne ja esialgne lahendus lihtsalt ei arvestanud nii suurte koormustega.

Teise, püramiidi ja värviliste tuledega silma rõõmustanud purskkaevu kohta ütles Järve, et tema teada planeeritakse selle remondiks raha linna järgmise aasta eelarvest, et ta järgmise aasta kevadel täies hiilguses töötaks. «Et torustikud ja muud asjad saaks ära vahetatud. See püramiid tuleb muuta tugevamaks ja kindlamaks, et purskkaevu jugasid ei saaks paigast ära keerata,» lausus Järve.

Ta rääkis, et nüüd on korras ka Kopli kalmistupargi purskkaev, mis tuli mullu sulgeda liiga suurte veekadude tõttu. Uurimisel selgus, et pargile oli valitud uus hooldaja, kes kasutas lumekoristamisel nii rasket tehnikat, et selle raskuse all läksid purskkaevu veega varustavad torud lihtsalt katki.

Pool tööd on tehtud ka Falgi pargi purskkaevu juures. «Vee renni saime korda, nii et vesi seal jookseb. Aga kivi otsast alla tulev juba veel ei funktsioneeri. Kardan, et ega seda vist sel aastal tööle ei saadagi,» ütles Järve.
 

Märksõnad:purskkaev
Sponsoreeritud artiklid
JOOME POOLE VÄHEM
Üritused Tallinnas
28. veebruar
L
Nädala nael
Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik