Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Uus kord ei lase kinost taksoga koju sõita

A +A -Print
Uwe Gnadenteich

Uus liikluskorraldus Hobujaama tänaval häirib taksojuhte, kellele sealse kobarkino esine oli hea teenistuskoht.


Sel nädalal muudeti sealset liikluskorraldust nii, et linna poolt pääsevad Hobujaama tänavale ja samuti sealt tagasi vaid ühissõidukid. Aga see, kes tahab autoga kinno minna, peab sõitma Ahtri tänava kaudu, nii nagu see oli kunagi vanasti.

Taksoga võib endist viisi otse kino ukse ette sõita, kuid Hobujaama tänavale tellitud takso pääseb sinna vaid Ahtri tänava poolt. Üks taksojuht kurtis, et kino juurde tellitakse väga palju taksosid, aga niikaua kui takso pole klienti peale võtnud, ei ole ta seaduse silmis ühissõiduk. Olgu tal tellimus või mitte.

«Kui taksos on klient, siis on tegemist ühissõidukiga. Elu on näidanud, et taksojuhtidele täiendavaid õigusi anda ei saa. Seda oli hästi näha omal ajal vanalinnas, kus taksojuhid sõitsid ringi, peatusid keelatud kohtades ja väitsid, et ootavad kliente,» ütles transpordiameti liikluskorralduse oakonna juhataja Talvo Rüütelmaa.

Kuna autod koormavad Hobujaama tänava üle, siis ei anta ka taksodele mingeid eriõigusi ning ka kino juurde tellitud takso juhile kehtivad samasugused reeglid kui teistele autojuhtidele.
 

MärksõnadhobujaamalaikmaaNarva maanteeühissõiduk
Samal teemal
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik