Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

TV3: vähemusrahvuste esindaja peab venekeelse kooli eest võitlemist valimispropagandaks

A +A -Print
Raul Sulbi

Eestimaa Rahvuste Ühenduste juht Timur Seifulleni sõnul on Eesti haridussüsteem vähemusrahvuste seisukohast Euroopas eesrindlik.

Seepärast peab ta Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti võitlust venekeelse gümnaasiumihariduse säilitamise eest pigem poliitiliseks võitluseks, vahendas TV3 «Seitsmesed uudised».

«Kas haridussüsteemis on õige viia alaealised koolilapsed Toompeale meelt avaldama, kas see on korrektne? Need on küsimused, mis tegelikult näitavad seda, et see haridussüsteem ei ole vast viisakas. Jutt on lihtsalt valimisvõitlusest, häälte korjamisest, panustamisest häälte saamisele, kaitset sellist see endas küll ei kätke,» rääkis Seifullen.

«Vene keel mitte Eestis, vaid maailmas pole mingil juhul vähemuskeel ja mitte miski teda ei ohusta. Eesti keel, mida kõneleb alla miljoni inimese, on vaieldamatult ohus olev keel – tuleb näha ka seda aspekti, nii et eesti keele õpet, selle mõistmist ja arusaamist ja tähtsust tuleb igati rõhutada enne, kui see lihtsalt maha magatakse,» leidis Seifullen.

Märksõnadeestikeelne õpeMIHHAIL KÕLVARTtimur seifullenvenekeelne õpe
Samal teemal
Sponsoreeritud artiklid
Savisaar
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Viimased uudised
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik