Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
Värskendamiseks tõmba
:
Avaldatud:

TV3: loomakaitsjad kaebasid Euroopa Komisjoni Tallinna loomaaia peale

A +A -Print
Teelemari Loonet

Tallinna Loomaaed on sattunud loomakaitseorganisatsiooni Born Free kriitikatule alla – nende väitel olevat mitmete loomade pidamistingimused sellised, et sarnanevad loomapiinamisega.

Loomaaed peab aga organisatsiooni esindajaid fanaatikuteks, kelle arvates tuleks loomaaiad üldse kaotada, vahendasid «Seitsmesed uudised».

Suurima kriitika osaliseks said jõehobude pidamise tingimused. Born Free leiab, et jõehobude betoonist siseruumid pole sobivad ja küsib, kas nii külmal maal nagu Eesti üldse peaks soojamaaloomi pidama.

Loomaaia teadussekretär Tiit Maran tõi välja, et organisatsiooni hoiak on põhimõtteliselt loomaaedade vastane ja argumendid emotsionaalsed. «Born Free kui organisatsioon on oma põhiloosungiks seadnud selle, et tehistingimustes loomi pidada ei tohi,» sõnas ta.

Marani sõnul on loomaaedadel aga lisaks loomade näitamisele täita ka inimeste harimise ja liikide säilimisele kaasa aitamise funktsioonid. «Minu arust on see kõik õigustatud juhul, kui me saame neile pakkuda elamisväärseid elutingimusi,» ütles Maran.

Born Free raportis on hulgaliselt kriitikat, kuid mõned väited on üllatavad – näiteks öeldakse seal, et loomaaias puuduvad paljude loomade aedikute juurest sildid, kuigi need on tegelikult kõikjal olemas. Raporti usaldusväärsust kahandab ka see, et ühtegi head sõna seal ei leidu, ehkki Tallinna loomaaia kitsede ala on maailma tipptasemel, elevantide uuendatud ala vastab nõuetele ja ka leopardid paljunevad uutes puurides jõudsalt.

Tallinna loomaaia omanikuks on linn. «Mina hindaks loomaaia olukorda päris rahuldavaks,» ütles Tallinna linnapea Edgar Savisaar, mööndes samas, et igaühel on õigus oma arvamusele. «Me oleme ikka jõudumööda püüdnud loomaaeda aidata ja me oleme selleks ka Euroopast toetust saanud,» tõi Savisaar välja, et olukord on paranenud.

Märksõnad:born freejõehobutallinna loomaaed
  Sponsoreeritud artiklid
  Üritused Tallinnas
  Nädala nael
  Viimased uudised
  Üritused Tallinnas
  Tallinna kinodes
  Söögikohad
  Uusi sündmusi
  Loe ja vaata
  Gallup

  Küsitluses on osalenud  inimest
  48h populaarsemad teemad
  Top lood
  Top kommentaarid
  UudisedKõik
  LiiklusKõik
  Vaba aegKõik
  TrennKõik
  SöögikohtKõik
  ShoppingKõik
  Galeriid
  POSTIMEES.eeKõik