Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:
Vaata ERR.ee videot!

Põder: Mustamäe kirik hakkab rikastama pealinna vaimuelu

A +A -Print
Raul Sulbi

Eesti Evangeelne Luterlik Kirik (EELK) rajab Mustamäele uue kiriku ning peapiiskop Andres Põder usub, et see hakkab rikastama pealinna vaimuelu.

EELK sai täna Andres Põdra ja Edgar Savisaare allkirjastatud lepingu kohaselt hoonestusõiguse 99 aastaks Mustamäe Kiili tänava kinnistule, see tähendab, et sellele enam kui 6000 ruutmeetri suurusele kinnistule rajatakse kirik, mille üldpind on 1200 ruutmeetrit, peapiiskop Andres Põder kinnitas, et uue kiriku ehitamiseks on olemas nii vajadus, initsiatiiv kui ka üldkiriklik heakskiit, vahendas ERR Uudised «Aktuaalset kaamerat».

«Mis oleks Tallinn ilma teda ilmestavate kirikutornideta, veel enam ilma vaimukultuurita, mida on kujundanud ja kujundavad kirikud,» ütles Põder.

Mustamäe Maarja Magdaleena kogudus on tegutsenud neli aastat, ruume üüritakse Mustamäe linnaosavalitsuse soklikorrusel teist aastat. Eelmisel aastal käis koguduse väikestes koduse õhkkonnaga ruumides peetud jumalteenistustel või koguduse korraldatud üritustel 150 inimest, koguduse juures tegutsevad leerikool, laste ja mudilaste loominguringid, noorte osadusgrupid ja eakate teelauad, korraldatakse loenguid teoloogilistel teemadel.

MärksõnadMustamäeluteri kirikeelkpeapiiskopAndres Põder
Samal teemal
Sponsoreeritud artiklid
Savisaar
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Viimased uudised
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik