Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Laagri alevikus valmis Eesti kõige energiasäästlikum lasteaed

A +A -Print
Uwe Gnadenteich

Saue vallavalitsus võttis OÜlt Eventus Ehitus Laagri alevikus vastu uue Nõlvaku lasteaia, mis on Eesti kõige energiasäästlikum liginullenergiahoone.


Saue ja Saku valla koostöös valminud lasteaias on kuus rühmaruumi kokku 120 lapsele, millest kuuendik kuulub Saku valla lastele, ülejäänud kohad täidavad Saue valla mudilased, teatas saue vallavalitsus.

Lisaks on lasteaias muusikasaal, võimlemissaal, loovustuba, väike ujumisbassein ja köök tervisliku toidu valmistamiseks kohapeal ning personaliruumid. Lasteaia netopind on 1600 ruutmeetrit ning see on kahekorruseline, väga kompaktne ja energiasäästlik, parima võimaliku sisekliima ja kaasaegseima tehnoloogiaga.

«Kütteks ja tarbevee soojendamiseks kasutatakse maasoojuspumpa, päikesekollektoreid ja pelletikaminat. Kogu lasteaia kütteks kulub sama palju energiat kui tavalise ühepereelamu kütteks,» selgitas projektijuht Meelis Linnamägi.

Lasteaia ehitusel on kasutatud tervisesõbralikke ja toksiliste ainete vabasid ehitusmaterjale - naturaalne linoleum, puit, puitkiud helisummutusplaadid, ökoloogilised värvid, kivi. Automaatikasüsteemi abil kontrollitakse hoone valgustust, ventilatsiooni-ja küttesüsteeme. Ruumide temperatuuri ja õhuvahetust reguleeritakse lisaks aeg- ja sündmusprogrammile ka ruumi hõivatuse järgi. Suvist ülekuumenemist välditakse lääne- ja lõunapoolsete akende välisruloode automaatse juhtimise ning öise ventileerimisega. «Valminud lasteaed on Eesti kõige energiasäästlikum liginullenergiahoone. Päikesekütte ja soojade värvitoonide tõttu võib seda nimetada tõeliseks päikesemajaks,» kinnitas Linnamägi.

Lapsi ootab uus maja alates septembrist, suveperiood kulub ruumide sisustamisele ning õpetajaskonna sisseelamisele ja ettevalmistamisele. Nõlvaku lasteaia ehitustööd läksid kokku maksma kaks miljonit eurot koos käibemaksuga. Sellest EL Regionaalarengu Fondi toetus on 1 632 709 eurot.
 

MärksõnadliginullenergiahooneLaagriSaue
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
KEVAD TALLINNAS
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik