Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
Värskendamiseks tõmba
:
Avaldatud:
Lisatud video!

Linnavalitsus võttis lilleturu erafirmalt üle

A +A -Print
Uwe Gnadenteich

Tallinna linnavalitsus andis Viru tänava lillemüügipaviljonide haldamise Nõmme turust välja kasvanud ettevõttele Tallinna Turud.


Hästi toimiva müügikoha ülevõtmiseks polnud muud põhjust kui see, et linn tahab lilledega kaetud tänavaruutmeetrite eest lillemüüjate käest ise raha kasseerida. Varem läks see erafirma taskusse.

Abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul lõppes aktsiaseltsiga GMP lilleturu haldamiseks sõlmitud leping 31. oktoobril. «Nüüd me tahame hakata ise seal opereerima. Sellepärast viisime ka Tallinna Turgude põhimäärusse lilleturu kui ühe struktuuriüksuse sisse. Võib-olla see firma ei soovi, et meie hakkame opereerima, aga me sõlmisime lillemüüjatega linnarajatiste ehk kõnnitee kasutamise osas ise lepingud. Ja tahame ka Eesti Energia ja Tallinna Veega sõlmida otselepingud ja kui see on tehtud, siis hakkab juba Tallinna Turud seal müügipileteid müüma,» rääkis Sarapuu eelmisel nädalal linnavalitsuse pressikonverentsil.

Veel aasta tagasi pidas kesklinna valitsus Viru tänaval üha enam kõnniteele valguvaid lillevaase taunitavaks ning pöördus lausa politsei poole, et nood lillemüüjad putkadesse tagasi suruksid. «Lillemüüjad (paviljoniga) Viru tänava alguses on hakanud oma kaupa järjest kaugemale oma müügipaviljonist viima, see aga on võtnud järjest enam kõnniteed enda alla, mis jätab samamoodi jalakäijatele veelgi vähem ruumi ning nad peavad minema sõiduteele,» kirjutas toonane kesklinna vanem Aini Härm aasta eest politseisse saadetud märgukirjas. Politseist vastati, et linnaametnikud võiksid ise enda töö ära teha.
 

Märksõnad:lilleturgviru tänav
  Sponsoreeritud artiklid
  Üritused Tallinnas
  Nädala nael
  Viimased uudised
  Üritused Tallinnas
  Tallinna kinodes
  Söögikohad
  Uusi sündmusi
  Loe ja vaata
  Gallup

  Küsitluses on osalenud  inimest
  48h populaarsemad teemad
  Top lood
  Top kommentaarid
  UudisedKõik
  LiiklusKõik
  Vaba aegKõik
  TrennKõik
  SöögikohtKõik
  ShoppingKõik
  Galeriid
  POSTIMEES.eeKõik