Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Venekeelse hariduse küsimus pani Keskerakonna parteidistsipliini proovile

A +A -Print
Uwe Gnadenteich

Linnavolikogu otsustas teisipäeval taotleda vabariigi valitsuselt luba kasutada neljas Tallinna gümnaasiumis õppekeelena vene keelt, kuid otsuse langetamine seadis Tallinnas ainuvõimul oleva Keskerakonna parteidistsipliini küsimuse alla.


Eelnõu, millega linnavalitsus taotleb Kesklinna vene gümnaasiumi, Linnamäe vene lütseumi, Tõnismäe reaalkooli ja Haabersti vene gümnaasiumi õppekeeleks vene keelt, hääletati üleeile toimunud volikogu haridus- ja kultuurikomisjoni istungil üksmeelselt maha. «Poolthääli ei olnud, seitse komisjoni liiget olid vastu ja viis erapooletud. Seega polnud haridus- ja kultuurikomisjoni koosolekul ühtegi liiget, kes oleks olnud selle eelnõu poolt,» teatas komisjoni esindaja Andra Veidemann. Viis erapooletut olid ilmselt keskerakondlastest linnavolinikud.

Kui tavaliselt esitavad Keskerakonda kuuluvad volinikud eelnõusid ette kandvatele linnavalitsuse liikmetele toetavaid küsimusi, siis seekord pidi volikogu kõnepuldis seisnud abilinnapea Mihhail Kõlvart vastama ka parteikaaslaste ebamugavatele küsimustele.

Sama istungi alguses olid IRLi esindajad Kõlvartile ette heitnud vassimist ning selles kahtlustasid opositsionäärid teda ka koolide taotluse arutelu ajal. Linnavolinik Andres Luus tahtis teada, miks on Haabersti vene gümnaasiumi hoolekogu koosoleku protokollis kirjas, et koosolekust võttis osa kuus inimest, kuid vene keele poolt hääletas seitse inimest. Kõlvart nimetas seda tehniliseks veaks.

Abilinnapea rõhutas oma esinemises kooli hoolekogu ehk lastevanemate tahte tähtsust ning vajadust anda neile võimalus otsustada, mis keeles nende lapsed oma hariduse saavad. Samuti eitas Kõlvart igasuguseid kuuldusi, nagu ta oleks mõjutanud koolide hoolekogusid taotlema vene keelt õppekeeleks.

Pärast tunniajalist tulist arutelu pandi küsimus hääletusele ning 40 keskerakondlase häälega otsustati koolide taotlust toetada. Kohalolnud keskerakondlastest jätsid vaid Kaja Laanmäe ja Vladimir Panov hääletamata. Oma poolthääled andsid ka need keskerakondlastest haridus- ja kultuurikomisjoni liikmed, kes olid komisjoni istungil miskipärast hääletamisest loobunud.
 

MärksõnadõppekeelgümnaasiumMIHHAIL KÕLVART
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
KEVAD TALLINNAS
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik