Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Solarise kino ripplae paigaldusfirma läheb kohtu ette

A +A -Print

Põhja ringkonnaprokuratuur esitas süüdistuse Solarise kino ripplae paigaldanud OÜ-le Straf ning saatis firma kohtu ette.

Põhja ringkonnaprokuratuuri avalike suhete juht Arno Põder ütles Postimehele, et Straf sai süüdistuse inimeste elule ja tervisele ohtliku ripplae ehitamises. Kohus võib juriidilist isikut sellise teo eest süüdimõistmisel karistada rahalise karistusega.

Põderi sõnul lõpetas prokuratuur kolme füüsilisest isikust kahtlustatava puhul kriminaalmenetluse otstarbekuse põhimõttel ja pani neile kohustuse tasuda kolme kuu jooksul riigituludesse 3000 eurot ja veerandi kriminaalmenetluse kuludest ehk 910 eurot. Kokku peavad nad seega tasuma 11 730 eurot. Kui kohustus jäetakse tähtajaks täitmata, siis kriminaalmenetlus uuendatakse.

Nende kolme inimese puhul on tegemist esmakordse õigusrikkumisega ja uurimisel ei ilmnenud asjaolusid, mis viitaksid kuritegude jätkumisele. Prokuratuuri hinnangul ei olnud kahtlustatavate isiklik süü suur ja nad on teinud toimunust õiged järeldused.

Üks eraisik on oma kohustused juba tasunud ning teised kaks teevad peavad seda tegema hiljemalt septembri alguseks.

Solarise kinosaali lagi kukkus täies ulatuses alla 13. oktoobril 2009. aastal pärast kinoseanssi. Inimesi saalis polnud ning keegi viga ei saanud. Samal päeval alustati ka kriminaalmenetlust.

Märksõnadkriminaalmenetlussolarise kino
Samal teemal
Sponsoreeritud artiklid
Kalaranna kisma
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Viimsi veekeskuse tragöödia
Velotakso
Viimased uudised
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik