Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Lennusadamas käis esimese kuuga 45 000 külastajat

A +A -Print

Eesti Meremuuseumi Lennusadama angaarid on esimese kuu jooksul võtnud vastu rekordilised 45 000 külalist.

Kuu aega tagasi avatud Lennusadamat on esimese kuu jooksul külastanud 45 000 inimest, mis on rohkem kui kolm protsenti Eesti elanikkonnast. Põnevust täis uue meremuuseumi on aga peale Eesti elanike avastanud nii põhjanaabrid Soomest kui teised Tallinna külastavad turistid.

Eesti Meremuuseumi direktori Urmas Dresen selgitas, et praegused külastajanumbrid on ligi kolmandiku võrra suuremad kui esialgu loota julgeti.

«Kui eelmise aasta sügisel rääkisime, et toome muuseumisse seitsme kuuga 100 000 inimest, peeti meid veidi segasteks. Täna julgeme ennustada, et selle arvu saame täis juba enne lume tulekut,» rõõmustas Dresen. «Ärgem unustagem, et need ei ole lihtsalt numbrid. Selle 45 000 külastuse taga on inimesed, kes on saanud osa Eesti mereajaloost, õppinud midagi uut ja veetnud oma vaba aega kvaliteetselt.»

Kokku on Lennusadama angaare ja väliala külastanud ligi 60 000 inimest – juba ainuüksi avamiseaegset lennuetendust käis vaatamas mitu tuhat inimest.

«Meid teeb eriti rõõmsaks see, et lisaks ekspositsioonile on inimesed avastamas ka Tallinna mereäärset ala,» märkis Dresen. «Meremuuseumina on meie jaoks väga oluline, et inimesed tunnetaksid mere lähedust ja tunneksid merd. Oleme sammu võrra lähemal sellele, et Eesti on mereriik, mitte ainult merevaatega riik.»

Lennusadam avati 11. mail unikaalsetes vesilennukite angaarides ning nende ümber. Muuseumi põhiekspositsioon asub Paksu Margareeta suurtükitornis ning seda on sel aastal külastanud ligi 22 000 inimest, mida on 5000 võrra enam kui eelmise aasta samal ajal.
 

MärksõnadLennusadamvesilennukite angaarid
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik