Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Liiva rahvas pääseb veokite terrorist

A +A -Print
Uwe Gnadenteich

Kui kõik läheb plaanipäraselt, pääsevad Tallinna Nõmme linnaosa Liiva asumi elanikud veel enne aasta lõppu akna taga mürisevatest veokitest, sest nood hakkavad sõitma linna ja Riigiressursside Keskuse (RRK) koostöös ehitatava Liivametsa tänava kaudu.

Praegu sõidavad veokid RRK ladude kompleksi juurde mööda Kalmistu teed, mis kulgeb otse läbi Liiva asumi. Ööd ja päevad sõitvad veomasinad häirivad elanike rahu ning on ka ohtlikud. Jalakäijate kaitseks Kalmistu tee ja Saeveski tänava nurga kõnnitee äärde paigaldatud piire sõidetakse nüri järjekindlusega puruks.

Sellele kõigele tuleb loodetavasti lõpp, kui ehitatakse valmis elamutest kaugemale jääv Liivametsa tänav, mis viib Viljandi maanteelt otse RRK väravasse. Praegu on Liivametsa tänav olemas vaid kaardil. Tegelikult on seal auklik ja raskesti läbitav kruusatee. «Pikka aega käis vaidlus selle üle, kes peaks tee ehitama. RRK leidis, et nemad nagu ei peaks seda tegema, et see on linna ülesanne. Samal ajal on 2005. aastal sõlmitud leping, mis paneb tee ehitamise kohustuse just neile,» rääkis Nõmme linnaosavanem Erki Korp.

Ta selgitas, et kahjuks laseb leping ennast mitut moodi tõlgendada ning nii ongi selle täitmise üle aastaid kohtus vaieldud. RRK juhataja Tiit Karu kinnitas juba möödunud sügisel Postimehele, et ettevõte on valmis probleemi lahendamises osalema. «Selleks oleme koostanud ja rahastanud uue tee detailplaneeringu. Linn aga soovib, et me uue avaliku tee üksinda valmis ehitaksime. Selles seisnebki meie erimeelsus linnaga. Juhul kui Tallinn on valmis uue tee rajamisse panustama, ei ole jätkuvalt välistatud ka meie osalus,» ütles Karu tookord.

Tänavu märtsis sõlmisidki linn ja RRK kohtuliku kompromisslepingu. Selle järgi tasub RRK 207 994 eurot ja 25 senti Viljandi maantee ja Kalmistu tee vahelise ühendustänava ja tänavavalgustuse rajamiseks. Tallinna linn võttis endale kohustuse tänav valmis ehitada hiljemalt 1. juuniks 2013.

«Praegu käib projekteerimine, mille tellis kommunaalamet. Projekt peaks augustiks valmis olema, siis kuulutatakse kohe välja tee-ehituse hange. Et saaks võimalikult kiiresti tööga alustada ja loodetavasti veel tänavu ära lõpetada,» ütles Korp.

«Kuna see on piisavalt suur tee, läheb see linna omandusse ja linn hakkab seda hooldama. Ilmselt hakatakse seda kasutama Viljandi maanteelt otse Liiva kalmistule sõitmiseks, nii et see ei ole ainult ühe erafirma sissesõidutee, vaid siiski üldkasutatav tänav. Tegemist on nn maantee-tüüpi teega, kus pole kõnniteed ja vihmavesi imbub teepeenrasse,» täpsustas ta.

Kui Liivametsa tänav valmis saab, keelatakse veokite liiklus läbi Liiva asumi. Praegugi muudavad autoliikluse Kalmistu teel ebamugavaks kaks tavalisest tunduvalt kõrgemat künnist, kuid nende ületamine on autojuhtidele praegu siiski mugavam, kui sõitmine mööda tulevast Liivametsa tänavat.

MärksõnadLiivaliivametsa tänavTallinn
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
KEVAD TALLINNAS
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik