Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Trammi- ja trollibussikoondis kuulutab välja trammihanke

A +A -Print

Tallinna trammi- ja trollibussikoondis (TTTK) kuulutab lähipäevil välja riigihanke trammiliinile 4 viieteistkümne uue trammi ostuks.

Hanke kogumaksumus on umbes 45 miljonit eurot. Trammide eest tasub riik majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kaudu.

Uute trammide ostmise riigihanke komisjoni esimehe Jüri Malkeni sõnul alustas komisjon tööd juba 2011. aasta juulis ning praegu on heameel tõdeda, et vähem kui aastaga on hankemenetluse ettevalmistamisega hakkama saadud. «Ma tänan siinkohal kõiki komisjoni liikmeid tehtud töö eest,» ütles TTTK tehnikadirektor Malken.

Eesti ja Hispaania sõlmisid mullu kokkuleppe CO2 saastekvoodi müügiks, millega muuhulgas kavandati meetmed ühistranspordi arendamiseks Tallinnas.

Kuna tramm on keskkonda kõige vähem saastav ühistranspordiliik ja trammi käitamiseks on võimalik kasutada taastuv- ja keskkonnasõbralikku energiat, tegi majandus- ja kommunikatsiooniministeerium Tallinnale ettepaneku rekonstrueerida täies ulatuse trammiliin 4 Tondi- Ülemiste, ehitada uued alajaamad ning osta 15 uut trammi. Liini taristu rekonstrueerimine läheb maksma ligi 19 miljonit eurot.

Märksõnadriigihangetrammid
Samal teemal
Sponsoreeritud artiklid
Savisaar
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Viimased uudised
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik