Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Üle poole sõitjatest kasutab trammi või trolli

A +A -Print
Uwe Gnadenteich

Trammiga sõitis möödunud aastal 33 miljonit inimest ja trollidega 38,6 miljonit inimest, mis kokku moodustas linna ühissõidukite kasutajate koguarvust 51,1 protsenti.


2010. aastal sõitsid trammiga vastavalt 24,7 miljonit inimest ja trolliga 29,4 miljonit inimest ning elektritranspordi maht moodustas linna ühistranspordist 46,9 protsenti, selgus Tallinna 2011. aasta majandusaasta aruandest.

2003. aastal kinnitatud Tallinna ühistranspordi arengukava aastateks 2004–2010 seadis linna eesmärgiks muuhulgas säilitada Tallinna Autobussikoondise AS (TAK) ning Tallinna Trammi- ja Trollibussikoondise AS (TTTK) linna omanduses olevate ettevõtetena, mis võivad osaleda avalikel liiniveo konkurssidel eravedajatega võrdsetel alustel.

Ühistranspordi uut arengukava pole linnavalitsus volikogule veel esitanud. Volikogu opositsioon avaldas selle kohta ka tänasel istungil nördimust. Nenditi, et ei saa leppida abilinnapea Arvo Sarapuu uduse lubadusega, et arengukava esitatakse kunagi järgmisel aastal. Samas otsustab volikogu täna TAKi ja TTTK ühendamise, mida arengukava viimases mustandis kirjas ei olnud.
 

Märksõnadtrammtrollbusstaktttkühendamine
Samal teemal
Savisaar
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Viimased uudised
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik