Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
:
Avaldatud:

Loendus näitab Tallinnas 24 000 inimest vähem kui registris

A +A -Print
Merike Teder

Kui rahvaloenduse andmetel elab Tallinnas 392 331püsielanikku, siis rahvastikuregistri järgi on Tallinna elanike arv 1. mai seisuga 416 539. See teeb erinevuseks üle 24 000 inimese.

Eelmise, 2000. aasta rahvaloenduse andmeil oli Tallinnas püsielanikke 400 378 ehk linnaelanike arv on kahe loenduse vahel 2 protsendi võrra vähenenud.

Põhjuseks, miks rahvastikuregistri ja rahvaloenduse andmed nii palju erinevad, pidas statistikaameti juht kehva registrisüsteemi: «See on Eesti üks probleemidest rahvastiku arvepidamises, et meil on väga märgatav osa elanikest registreeritud sinna, kus nad tegelikult ei ela,» sõnas Priit Potisepp.

Potisepp tõi näiteks, et praegu on pealinnas näha reklaamikampaaniat «Registreeri ennast Tallinna elanikuks». «Võitlus käib lihtsalt registrikoha pärast, selline reklaami- või marketingitegevus mõjutab registrite tegeliku olukorra lahknevust,» kritiseeris ta.

«Lisaks on palju motivaatoreid, mis panevad inimesi kombineerima – näiteks registreerida elukoht Tallinna vanalinnas, et saada laps panna vanalinna kooli, või registreerida end teisel pool linnapiiri, et saada lapsele koht linna piirist 200 meetri kaugusel asuvasse lasteaeda… See on üks suur-suur valdkond riigis, millega peab tegelema - selliste äraspidiste motivaatorite kõrvaldamisega,» ütles statistikaameti juht, soovitades eeskujuks vaadata Soome registreerimiskorda ja –kultuuri.

Potisepp rõhutas ülesande olulisust seda enam, et 2021. aasta rahvaloenduse eesmärk on viia rahvaloendus läbi valdavalt registripõhiselt.
 

Märksõnadelanike arvrahvaloendusrahvastikuregisterTallinn
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
KEVAD TALLINNAS
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik