Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
Värskendamiseks tõmba
:
Avaldatud:
Lisatud Reporter.ee video!

Õiguskantsler alustas Tallinna linnaosade küsimuses menetlust

A +A -Print
Uwe Gnadenteich
Õiguskantsler Indrek Teder asus kontrollima, kas Tallinna linnavolikogu otsus, millega kaotatakse Tallinnas linnaosad, vastab seadustele ja põhiseadusele. Samuti võtab õiguskantsler seisukoha riigikogus vastu võetud seadusemuudatuses, mis keelab Tallinnal linnaosade kaotamise valimiste aastal.

Tallinna linnavolikogu võttis eelmisel neljapäeval vastu Tallinna põhimääruse muutmise otsuse, mis sätestab Tallinna linnaosade kaotamise ja nende asemele kümne piirkonna moodustamise.

Paarkümmend minutit hiljem võttis riigikogu vastu soolise võrdõiguslikkuse seaduse, võrdse kohtlemise seaduse, töölepingu seaduse, kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse ja kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduse muudatuste, mis ei luba Tallinnal tänavu linnaosi likvideerida. Aga kui seda peaks siiski tehtama, siis sügisestel kohalikel valimistel moodustatakse valimisringkonnad siiski praeguste linnaosade piiride alusel.

Õiguskantsleri avalike suhete nõuniku Jaana Padriku sõnul koostab õiguskantsler Tallinna põhimääruse muutmise õiguspärasuse kohta vastuse kodanikeühendustele ja kaheteistkümnele tema poole pöördunud riigikogu koalitsioonipoliitikule. Riigikogus vastuvõetud seadusemuudatuste kohta peab õiguskantsler andma vastuse 20 Keskfraktsiooni liikme esitatud arupärimisele.

«Õiguskantsler ei sekku päevapoliitikasse, vaid on piltlikult väljendudes tasakaalustaja, mitte nii-öelda puusalt õiguslike seisukohtade tulistaja. Püüan oma õigusliku seisukoha kujundada võimalikult kiiresti,» lubas Teder menetlust alustades.

Märksõnad:õiguskantslervolikogutallinna põhimäärusRiigikogulinnaosadkaotamine
Sponsoreeritud artiklid
JOOME POOLE VÄHEM
Üritused Tallinnas
Nädala nael
Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik