Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
Avaldatud:
Vaata fotosid!

Toompeal oli meeleavaldus venekeelse keskhariduse toetuseks

A +A -Print

Mitusada inimest kogunesid õhtupoolikul Toompeale, et avaldada meelt väljendamaks riigikogule ja üldsusele oma muret laste tuleviku pärast.

Tallinna Tõnismäe Reaalkooli, Haabersti Vene Gümnaasiumi, Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasiumi ja Tallinna Linnamäe Vene Lütseumi hoolekogud saatsid esmaspäeval pöördumise seoses eestikeelsele õppele üleminekuga.

Kirjas seisab, et pöördujad pooldavad ja hindavad eesti keele valdamist ning õpetamist-õppimist, kuid nad ei taha olla rahul sellega, et see saab toimuma koolides teiste ainetundide arvelt.

«Et meie lapsed õpiksid gümnaasiumis vene keeles, tuleneb soovist tagada neile konkurentsivõimeline haridus ja laiapõhjalised ainelised teadmised oma emakeeles, mis ei välistaks ka osade ainete õpetamist eesti keeles,» märgitakse.

«Me soovime, et õppeprogrammidesse tehakse muudatused eesti keele süvendatud õppe toimumiseks ning me soovime, et eesti keele õpe oleks läbimõeldum ja täiuslikum juba põhikoolis õppijale.»

«Me pöördume Eesti Vabariigi Valitsuse poole palvega rahuldada koolide hoolekogude taotlused, vene õppekeele olemasoluks gümnaasiumiastmes, ning seda peamise õppekeelena.»

Esimese pooltunni meeleavaldusest sisustas laval mänginud ansambel, sest oodati hilisemaid tulijaid.

Seejärel algasid sõnavaõtud, milles korrati erinevates variatsioonides riigikogule mõeldud pöördumise sisu. Teiste seas sai sõna abilinnapea Mihhail Kõlvart, kelle kõne ajal meeleavaldajad märgatavalt elavnesid.

Siiski hakkas rahvahulk tasapisi laiali vajuma ning meeleavaldusest osavõtjate arv jäi korraldajate lubatud 5000-7000 inimesest kordi väiksemaks.

MärksõnadmeeleavaldusToompeavene koolid
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Üritused Tallinnas
Nädala nael

Sõidaks nädalavahetusel Tallinnast välja, aga kuhu?

Reisikorraldaja Traveller.ee annab häid soovitusi neile pealinlastele ja külalistele, kel soov päevaks Tallinnast kaugemale sõita.

Viimased uudised
Üritused Tallinnas
Tallinna kinodes
Söögikohad
Uusi sündmusi
Loe ja vaata
Gallup

Küsitluses on osalenud  inimest
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
UudisedKõik
LiiklusKõik
Vaba aegKõik
TrennKõik
SöögikohtKõik
ShoppingKõik
Galeriid
POSTIMEES.eeKõik