Tagasi mobiilivaatesse
Teeme koos parema Tallinna
Saada vihjeSaada pilt
Värskendamiseks tõmba
Avaldatud:
Vaata fotosid ja videot!

Balthasar ja põhjakonn avasid vanalinna päevad

A +A -Print
Uwe Gnadenteich

Vanalinna päevade esimene päev on teatripäev, mis algas võimsa etendusega Raekoja platsil.


Laupäeval kuulutas kesklinna vanem Mihhail Korb vanalinna päevad avatuks ning seejärel algas Raekoja platsil Saša Pepeljajevi lavastatud etendus «Balthasar ja põhjakonn».

Etenduses olid kokku segatud Friedrich Reinhold Kreutzwaldi muinasjutt põhjakonnast ja Jaan Krossi romaan «Kolme katku vahel». Sellele lisandus veel tubli annus Metsatöllu, kelle kanda oli etenduse muusikaline osa ja tagatipuks veel õhuakrobaadid, kes jalgrattal mööda trossi Pühavaimu kiriku tornist raekoja torni sõitsid, vahepeal nagu muuseas maailma päästes.

Põhjakonn oli hiigelsuur täispuhutud moodustis, kes neelas alla kõik, kes talle teele jäid. Tema isu ei suutnud vähendada isegi grupp kärbseseeni, tuliveelastiga turistidest rääkimata. Nii liikuski monstrum raekoja poole, valmistudes seda alla neelama.

Ainus, kes seda oleks võinud takistada, oli platsi kohal tõstukikorvis olev kroonik Balthasar Russow. Kui oh häda, tal polnud tinti, millega ajalugu ümber kirjutada. Kuid kus häda kõige suurem, seal, teadagi... Nii hakkasidki Pühavaimu kiriku tornist liikuma õhuakrobaadid, kes Raekojani tõmmatud trossi mööda sõites jõudsid Balthasari pea kohale ning talle tinti visates olukorra päästsid.

Balthasar tegi värske tindiga oma kroonikasse kiired muudatused ning sellest piisas, et inimesed jõuetuks muutunud padakonna maatasa said tehtud. Kogu see segadus toimus kirevate tantsunumbrite ning Metsatöllu muusika saatel. Muusikaliste etteastete ajal tekkis rahva seas kerge trügimine ning taaskord võis näha mõnda vanemas eas inimest nördinud pomina saatel lahkumas.

Etenduse ajal tekita publiku seas elevust ka platsi kohal tiirutanud tundmatu lendav objekt. «Ufo, ufo!» kostis rahva seast. Terasema silmanägemisega kohalviibijad märkasid ära, et objekti külge oli kinnitatud kaamera, mis ilmselt platsil toimuvat jäädvustas.
 

Märksõnad:balthasarpõhjakonnvanalinna päevad
  Sponsoreeritud artiklid
  Üritused Tallinnas
  Nädala nael
  Viimased uudised
  Üritused Tallinnas
  Tallinna kinodes
  Söögikohad
  Uusi sündmusi
  Loe ja vaata
  Gallup

  Küsitluses on osalenud  inimest
  48h populaarsemad teemad
  Top lood
  Top kommentaarid
  UudisedKõik
  LiiklusKõik
  Vaba aegKõik
  TrennKõik
  SöögikohtKõik
  ShoppingKõik
  Galeriid
  POSTIMEES.eeKõik